bugün

özgüven eksikliğidir.
pek rastlanmayan, rastlandığında takdirle karşılanan durum.

içinde bulunduğum durum ayrıca. tek fotoğraf istisnası aileyle çekilen özel gün fotoğraflarıdır. onun dışında tek bir kare çekmeye merak duymuyorum. ne sölfi ne grup fotoğrafı.

hayao miyazaki de hiç sevmezmiş.
dogrusu cekinmek degil cekilmek olan eylemdir. sevmemek cok guzel bir seydir herkese tavsiye edilir. en azindan agzimizi burnumuzu yamultup sekilden sekle girmiyoruzdur. cunku bazi seylerin farkindayizdir. mesela fotografta neden guleriz azizim? soyle bana neden why ? cok mu komiktir ya da o an cok mu mutluyuzdur. hadi toplu fotograflar tamam bir anidir bir seydir guzel hatirlanmak istenir gulunur tamam da oz cekim yapiyorsun be zalim boynunu neden buktun ? neden o agzini balik gibi yaptin sen balik misin ? yaptin da baliga benzedin mi? evet mi ? peki baliklarin sucu ne ? bize hayvanciklari neden kotu lanse ediyorsun? baliktan soguttunuz balik yiyemez oldum yahu. bana her cinekop sizin kankeyimleee selfoeee nizi hatirlatiyor, yapmayiniz etmeyiniz. sonra o selfielerdeki saskin yuzunuzu ya da uzgun ya da opucuk atan ya da suratsiz ya da mala benzer bakislarinizi merak etmiyoruz ve ayip olmasin diye sizleri faceboklardan silemiyoruz. yolda gorunce zoraki selamlarimizi anlayamazsiniz. ne olur kapali ve acik alanlarda arkadaslarinizla veyahut yalniz iken selfie cekilmeyiniz. hadi cekilmek gibi bir gaflete dustunuz, paylasmayiniz, paylastirmayiniz, paylasanlari uyariniz.
ölümsüz ana ortak olmak yerine fotoğrafı çekip anı ölümsüzleştiren kişi olmayı tercih eder.
Sıradan bir anın fotoğrafını çekmek için heveslenirken " Hadi bir daha çekinelim.Bu olmadı bir daha.Sende gel birde şöyle çekinelim vs vs... Fotoğraf çektirmeyi sevmemenin nedenlerin bazıları bunlardır.
Fotojenik olmamanın sonucudur.
kendine güvenmeyen insan söylemidir.
cidden sevmiyor da olabilir tabi ki.
bende pek sevmiyorum, sonuçta kızlar bakıp mastürbasyon yapabilirler. seksi bedenimin bu tür şeylere alet olmasını istemiyorum.
fotoğraf çekinmeyi sevmeyen insan çekinse bile arada bir iki tane çekinir ve bütün sosyal medya hesaplarına atar ve iki yıl sonra belki yine çekinip koyar.

(bkz: kendimden biliyorum)
fotojenik olmayanların ifadesi.Benimde öyle grupça fotoğraf çekinirken en arkalara saklanırım
yapmacik olamayan insandir.
bende sevmem. çirkin çıktığımı düşünürüm sürekli. çok nadirdir fotoraf çekindiğim.