bugün

bi bölüm öğrencisi olarak söylüyorum ki formasyonu eğitim fakültesinden daha fazla hakedecek şeyler yapıyoruz.
Eğitim fakültesi öğretmen,fen-edebiyat fakültesi bilim adamı yetiştirir söylemi aslında şu demek;
Evet her fen edebiyat fakültesini bitiren bilim adamı olmaz ama her eğitim fakültesini bitiren öğretmen olur. Dolayısıyla senin kpss de benden yüksek puan alıp atanma ihtimalinin olmaması gerekir. Ben ögretmen olayım sen ne bok yersen ye.
eğitim fakültesi mezununun kesinlikle iyi öğretmen olacağı düşüncesinin de yanlış olduğunu düşünüyorum.
5 sene detaylı bir şekilde pedagoji eğitimi alıp kpss de ölçme,program geliştirme,öğrenme psikolojisi sorularından bir şey yapamıyorsan bir zahmet otur oturduğun yerde.
not: fen-edebiyat mezunu türk edebiyatı öğretmeniyim.
atama, iş imkanlarını bile bile gidip fen edebiyat, eğitim fakülteleri gibi bölümleri okuyorsun sonra gelip burda ağlıyorsun. madem yüzme bilmiyorsun neden denize atlıyorsun sevgili yazar.

zaten çalışıp adam gibi bir puan alan atanıyor. bu atanamıyoruz diye isyan edenler hep tembel teneke, orta veya son sıralarda mezun olmuş tayfa.
Emeğinin karşılığını tam anlamıyla aldığını hissedememiş kişinin serzenişidir. Sonuna kadar haklıdır.
bunlar siyasi manevralardır. oy toplamak için yapılır. kimse formasyon verdik ama bu işin sonu ne olur diye düşünmez. 300 bin mezun öğretmen atama beklerken hala formasyon verilmesinin tek mantıklı açıklaması budur. zekasına güvenen arkadaşlar da formasyonu bir alayımda atanırım nasılsa diyerek gider kursu tamamlar öğretmen diplomasını alır. o kendine güvenip formasyon alan arkadaş 2 sene üst üste atanamayınca der ki "meb daha çok öğretmen alsın atanamıyorum." kardeş sen uzaydan mı geldin ? bunun böyle olduğunu bile bile gittin formasyon aldın şimdi niye ağlıyorsun. sende bizimle beraber sürüneceksin yapacak bir şey yok.
kamu yönetimi mezunlarına sadece 15 kişilik kadro verildiği düşünülürse adaletsizdir evet.
saklı bir serzeniştir.
farklı bir serzeniştir.
Haklı bir serzeniştir.
bir fen edebiyat mezunu olarak dillendirebileceğim hadise. formasyon, her bölümden mezun olanlara değil eğitim fakültelerine verilmelidir.