bugün

Bence mümkün değil. Her gün ama her gün bir şeylerin fiyatı artıyor. Ve bu kesinlikle döviz artışına, yakıt fiyatlarına falan paralel gitmiyor. Kafasına göre takılıyorlar ve biz hiçbir şey yapamıyoruz.

Ben kendi maaşıma zam yapamıyorum mesela bunlara paralel olarak.

Canım babam da diyor ki markete sabah erken gidersen daha etiketleri yenilememiş oluyorlar. Kıyamam sana.
Dış güçlere göre artıyor. Alman Büyükelçi dolmalık biberin fiyatı artacak diyor marketler de arttırıyor.

Noldu niye ikna olmadınız?
tüm paramı gayrı menkule yatırdım.

görsel
Aslında bunun en temel sebeplerinden biri benzine gelen zamlardır. Benzine zam geldikçe nakliyat maliyetleri artıyor bu da uzaktan gelen ürünün daha da pahalılaşmasına neden oluyor. Ne yazık ki ülkemizde büyük şehirlerin ihtiyaçları çevre iller yerine tee bilmem kaç kilometrelik uzak illerden sağlandığı için benzine gelen en ufak bir zam her şeye etkide bulunuyor.
Enflasyona göre. Gıda fiyatları 3 e katlanacak. Enerji fiyatları 3 e katlanacak. Giyim kuşam 3 e katlanacak. Ev fiyatları araba fiyatları neden daha az artacak.
borç çok birikti o yüzden halktan alınıyor borç ödemeleri çok zor değil bunu anlamak. ithalat ve tüketim odaklı yaşanırsa böyle olur tabi. senelerdir halı altına süpürülen konular artık birikti ve halının altında da taştı.
enflasyon nedeniyle artıyor derseniz rahat ederseniz. yakında yağmur duası gibi enflasyonu düşürme duasına çıkılırsa hiç şaşırmam.