bugün

Gerçekten inanılmaz objektif olmuş. El bağdadi yazsa ışid in bu kadar masum olduğunu iddia eder miydi emin olamadım ta o kadar objektif.
Ben sübjektiflik sezdim.
"islam devleti" nden sonrasını okumadım. Baya objektifmiş.
Işid i gerçek terör örgütü sanan bireyin analizi.

Yiğidim zaten ışid denen toplama örgüt, suriyenin esadın elinde olan belirli bölgelerine yerleştirildi ıraktan gelen pkk ve bolgedeki pyd ile çatışmış da oraları almış gibi gösterildi, şimdi de ondan boşalan yerlere kademeli olarak önce pkk yerleştirilecek ardından Kürdistan için düğmeye basılacak.

Yani hepsi abd pkk ışid üçgeninde dönen siyasi oyunlar.

Ha dersen ki rusya neyin nesi, oyunu anladılar ama geç anladılar. Sonradan baktı abd bölgede cirit atıyor, onlar da esada yanaştı.

Biz de kırmızı çizgi diyelim, Fırat'ın bilmem neresi diyelim, antep kilis diyelim bodoslama dalalım anlamadan. Deli fişeğiz ya amk.
(bkz: bağdadi sen misin lan)
(bkz: sen analiz yapma arap)
Utanmasa gidip işıde katılacak yazar beyanı.
adam rakkadan yazıyor beyler.
Meseleyi bugün itibariyle ele alırsak ancak objektif olunabilir. Çünkü ben en başından Esad rejiminin yanında olsaydık olayların bu kadar buyumeyecegine ve hatta bu kadar insan olmeyecegine inananlardanim. Konu Esad'ı sevmek yahut sevmemek değil,konu; bir ülkenin toprak bütünlüğünün, emperyalist ülkelerce desteklenen teröristler sebebiyle bölünmesine izin vermeyerek kendi güvenliğini saglamak. Helede bu ülke senin sınır komşunsa. Şimdi bunca hatayi, yanlış politikayı es gecip objektif mi olalım? Ha diyorsanki tüm hataları kabul ediyoruz, zamanında siz söylediniz ama biz padisahimizin kulları olarak onun her dediğini doğru kabul ettik ve hatamizi anladık, buyrun objektif olalım. Su an Suriye de herşey olması gerektiği şekilde, öso'ya destek verilmesini yanlış bulabilirdik belki ama ne yalan soyleyim Suriye vatandaşı dururken Turk askerlerinin gerilla savasina öso milislerinin yerine katılmasına gönlüm razı olmaz. Türkiye bu saatten sonra kendi güvenliği açısından gerekeni yapmak zorunda ve layikiylada sonuna kadar yapacaktır. Emperyalistlere faydası dokunmayacak şekilde mücadelesini vermek ve PYD/PKK gibi aktörlerin fırsatçılık yapmasına izin vermeyip yıllardır adım adım uyguladıkları projelerinin başlarında paralanmalarini keyifle izlemelidir.