bugün

öğrencinin yusuf yusuf moda geçmesinin habercisidir.öğrenci bu sürede not toparlamakla uğraşır.
(bkz: kişinin finallere doğru duygusallaşması)
korku unsurudur. *

yaklaşık 27 saattir yanımda olan not topluluğuna sürekli bakıp ''ya birazdan başlarım'' diyorum. ama olmuyor, yataktan bir türlü çıkamıyorum. şu an tek yapmam gereken şey o notları alıp hepsine çalışmak ama yapamıyorum, lanet olsun ki yapamıyorum. *
1 saate vize konularını hallediyim sonra finale başlarım diyip daha önceden çalıştığın konularda bile saatlerce yerinde saymaktır. 1 hafta kalması hiçbir şey ifade etmez çünkü adam gibi çalışmaya başlamak için nasılsa 6 gün daha bekliycez demektir. yılbaşının katledilmesidir ayrıca.
sıçtım mavisinin ufukta görünmesi, hoş dışarıda kar yağıyor ne mavisi lan.
final sendromlu başlıkların çoğalacağı haftaya girmek üzere olduğumuz haftadır.
ders çalışmaya başlamak başarmanın yarısıdır. başarıyı yarılayamadığım durumdur.
istanbul üniversitesi nin vizelerde bayramı katletmesinin ardından şimdi de yeni yılın içine etmesidir. mesele kutlayıp kutlamamak da değil, tatil olan bir günün ardından ölüm kalım mücadelesi gibi geçecek finallerin olması. alttan gelen istatistik, makro gibi derslerle şimdi çok daha tehlikelidir. pazartesi okula gidip notlar toplanmaya başlanır, gerisi allah kerimdir.
bir gün kalmasından iyidir.*
öğrenciler de klasik bir telaş ama bu abartı şekilde değil ''ne yapacağız, nasıl olacak, kimden not buluruz?, kopya hazırlamak lazım'' gibi cümlelerle birbirlerini darlar ve sonuç olarak asla başarıya ulaşamadığı ama ulaşacağının düşünmesinin verdiği rahatlıkla son anda sınava hazırlık dönemine giriş yaptığından sadece geri kalmış arkadaşlarından başka eksiği olmayan fazla alttan dersi kalan öğrencidir.
ders çalışmamak için bulaşık bile yıkanan haftadır. kuvvetle muhtemel son geceye kadar ders çalışılmayacaktır.
zayıflara götüm götüm ilerleyişteki son dönemeçtir. bunu yazarken bile 20-30 saniye götüm götüm ilerledi saniyeler.
daha çok varmış.
korkulu zaman dilimi gelmiş çatmıştır. umarım tüm cemaat-i uludağsözlük geçiverir derslerinden.
şuan içersinde bulunduğum durumdur.
ders çalışmaya gönlü olmayan biri için sıkıntılı bir süreçtir. bu kişiler bir türlü ders çalışmak için adapte hissedemezler kendilerini, bir haftanın kalmış olması, içinde çalışma arzusunu uyandırmanın aksine çalışmayı engelleyecek faktörler çıkarır dururlar kendilerince. çevrelerinde ders çalışmaya eğilimli arkadaşları var ise bu durum dahada kritik hale gelir, arkadaşlarınında akıllarını çelip vakitlerini çalmaya endekslenir bu kötü insan modeli. sakıncalıdır uzak durulması gerekir