bugün

Tam bir para tuzağı beton yığını olan*. Gerek öğretmenler gerekse rehberlik servisi olsun kendi menfaatlerinden başka bir şeyin düşünülmediği yer. Öğretmenler öğrencinin hedefini sağlamlaştırmak yerine hedefinden saptırıyor ve kendi kafalarından yarattıkları kalıplara ve rollere o öğrencileri sokmaya çalışıyorlar. Hiçbir öğrenci sene sonunda kendi idealiyle çıkamıyor oradan.
öss nin var olduğu yıllar ya da daha öncesinde liseler için lgs (vardı bizim zamanımızda), sınavları sayesinde birçok yurdum gencinin uğrak adresidir. her haftasonu kaçınılmaz olarak giderdik. mutlu muyduk hayır değildik. şahsen ben hiç değildim.
efendim bu dersane yalnızca kendine isim yapacak olan bir grup öğrenciyle ilgilenir, en iyi hocalarını onların sınıflarına koşardı. tamam biz de kendi çapımızda iyi bi sınıftaydık lakin daha ilk testleri yok edemeden çat çat diğer kağıtları sıralarlardı. çok iyi biliyorum ki, tenefüslerde soru sormak isteyen öğrencilere hangi sınıfta olduğu sorulur, ona göre soruları çözülürdü ya da bi şekilde atlatılırdı.

uzak durunuz efem.
binaları genellikle full siyah cam ile kaplı olan, lüks ve türkiyenin en pahalı dersaneleridir. genellikle çocukları çok çalıştırıp, sınavlarda dereceye sokmak ve üzerine madalyasını, final tişörtünü giydirip ''finalle kazandım'' dedirtip öğrenci toplamaya çalışan dersanedir.
öğrencilere sınavlar konusunda kaynaklık eden başarılı bir gruptur.
hayatınızın hayatını yapmadan önce düşünün dershanesidir. fem'in ağır şakirt ve kadın erkek ayrımı yapması nedeniyle ''ben atatürkçüyüm yeaa'' diyerek buraya kaydolduktan sonra ilk 1ay ilgili davranırlar sonrasını siklemezler. soru kalitesi özellikle matematiği yerlerde sürünür her deneme de aynı soru tarzı aynı soruları çözdüre çözdüre hazırlarlar üniversite sınavına. denemeden 400 alan bir kişi gerçek ygsde 250 alabilir. türkçesi kaliteli olabilir ama matematik ve sosyali yerlerdedir. hocaları bir kaç tanesi hariç ders anlatmayı sevmeyen tembel, üşengeç pislik heriflerdir. soru çözüm günleri karınca sürüsü gibi olduğundan soru çözdürmek imkansız. stajer hocaların bilgisi yetersiz olduğundan sordugun soruya doğru cevap veremeyebilir. feme gidin buraya sakın ola gitmeyin karı kız vardır kaşar boldur fakat onlarda vermiyor amına koyayım.
hala kayıtlı olduğum dershanedir, bütün hocaları olmasa da bazıları gayet ilgilidir, stajyer hocaların bazıları gerçekten bazı şeyleri bilmiyor, az çok bildiğiniz bir konu ise sizin onları düzeltme olasılığınız yüksektir, kantin yemekleri gayet küçüktür, ama gene de dershaneler arasında ilk 3'e girer herhalde.
final sınıfındaki(en başarılı sınıf) öğrencilere aşırı ilgi gösterirler. özel ek ders koyarlar her hafta. özel deneme sınavı yaparlar. peki neden herkese yapmıyorlar da tek onlara yapıyorlar. başarısız öğrencileri para olarak görürler.
bir zamanlar ankara ümitköy şubesine gittiğim dershanedir. gittikten sonra ilk dikkatimi çeken şey duvarlarda türkiyedeki bütün final şubeleri arasında bütün alanlarlar da her sınavda birinci olduğunu gösteren kağıtlar oldu. heralde çok başarılı bir dershane desem de ilerleyen zamanlarda bu başarıda dershanenin de payı olmasına rağmen asıl payın öğrencilerde olduğunu fark ettim. sebebi de şu ki ümitköy şubesindeki öğrencilerin maddi durum olarak türkiye standartlarına göre yüksek olması ve özel ders faktörünün bokunu çıkarmış olmalarıydı. içinde süper kaliteli birkaç* hoca barındırsa da diğer bütün öğretmeleri tecrübesiz stajyer bile denemeyecek öğretmenlerdir stajyerleri ise hiç anlatmıyorum. sınavlarında türkçe çok kalitelidir. fakat matematik süper kalitesizdir. hocaların hepsi soru çözüm saatlerini kaytarma saati olarak bellemişler ve zeytin yağından daha beter üste çıkma kabiliyetleri vardır. dershanedeki en kaliteli hocalar zaten soru çözümüne gelme zahmetinde bulunmadığı gibi * sadece 1 öğretmen gelir. haftanın 1 günü 40 dakikalık soru çözüm saati olsa bile dayanamazlar. en az 10 öğrenci sıra bekler sadece bir hoca vardır. diğerleri ise dershanede bile değildir. örneğin 10 matematik hocası vardır ama arlarında anlaşırlar her hafta birimiz gitsin 10 haftada bir nöbet tutarız mantığı ile yıl boyunca 3-4 kez gelirler. gelen bir hocada 10 dakika bekler. öğrenci gelmez ise oda gider bahanesi ise geldim bekledim kimse yoktu. hocam öbür dersleri soruyorduk ne yapak? ölek mi? hem hala soru çözüm saati içindeyiz desek bile yarın teneffüste gel cevabı verilir 10 dakikalık teneffüste bir sigara içeyim başlarız denir ve 1 soru sorulabilir sadece. etüt almak imkansız olduğu gibi etütler hangi akla hizmet bilmiyorum 30 dakikaya indirilmiştir. neyse çok yazdım ama aklıma geldikçe sinirleniyorum yazsam daha yazarım da neyse yeter. ama yinede bana katkısı çok çok büyük olan birkaç hocama teşekkürü borç bilirim. kısaca gitmeden önce iyi düşünün.
kayıt için 3 bin tl bayıldığım dershane. iyi bir liseye gitmiyorsanız pek suratına bakmıyorlar. ayrımcılığın daniskasını yapıyorlar. stajer hocaları normal hocalardan daha kaprisli. ama şöylede bi gerçek var ki adana daki şubesinde olan hocaların kalitesi en üst düzeyde. yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım.
Bu yıl içinde bulunduğum ayrımcılığı tavanda olan dershane.
her dersane gibi dereceye oynayanların götünde dolanan hocaların bulunduğu dersane. amınakoyayım kapitalizm.
Hele bir beşiktaş şubesi vardır bunun,evlere şenlik.

Avrupa yakasının godomanlarının çocukları okur burada.

Dersaneye popo büyütmeye gelirler,enteliz diye geçinirler ama bir zikimden anlamazlar.
Kısaca maldır öğrencileri.

Hee ama hocaları iyidir,ilgilidirler.
manyak bir dershane...5. sınıftan beri barındığım yer.
eger derece sinifinda değilseniz kimsennin umrunda olmazsiniz.
bakırköy'deki şubesine 2005 2006 yılında 1 sene gitmiştim.. geç kalınca derse almazlardı yavşaklar.. insanı parasıyla rezil ederlerdi..
Babamın müdürlük yaptığı kurum. Derece sınıfına torpil, serhat, körfez, fem, zirve, cemaat dersanelerinde olur. Bizde olmaz.
mecidiyeköy'deki şubesine gitmiştim vakti zamanında , acip kazık fiyatları vardı.

ama öğrenci ile iyi ilgilenirlerdi, tabi çoğu öğrenci dersaneye gelmek için geldiği için kazanamadı...
Ayrımcılık yapılan bir dershanedir Her öğrenci aynı parayı verir ama üstün zekalılar Her zaman Tembel ögrenciye bakılarak bir adım önde oldugu kesindir .
soru bankaları ve deneme sınavlarındaki bazı soruları ayarsız zor olan, lise son sınıfta ömrümü yemiş olan dershane.
buna rağmen final iyidir, hoştur. öğretmen kadrosu kalitelidir.
Sefakoy subesine gittigim dershanedir iyidir guzeldir ama soru bankalari cok kaziktir matematikten acayip soğudum dershane sayesinde.insallah bi universite tuttururuz bu sene hadi hayirlisi.
Çok kalabalık sınıflara sahip dershane o un dışında fazla bir sıkıntısı yok.
ilk defa gideceğim dersanedir.
fem dershanelerinden kaçanların sığındığı dershanedir. sahibi hemşerimdir ama gitmenizi tavsiye etmem. metrekareye düşen oksijen nispeti maden ocaklarından bile düşüktür.
Bu sene ilk kez gittiğim, şimdilik memnun olduğum dershane.
Kadıköy Uğur dershanesinden Kadıköy finale geçiş yaptığım ve ilk kez yarın gideceğim dershanedir.uğurun burjuva ortamı ve yetersizliklerinden sonra Ayrılma Kararı almış ögrenci olarak pek fazlada şanşım yoktu gidenler varsa aydınlatsınlar.
güncel Önemli Başlıklar