bugün

anlamadığım olaydır...

bily zane: bunu yapan tanrının çocuğudur.
necati şaşmaz: benim senin gibi çocuğum yok
halk: helal olsun lan. nasıl oturttu adamı polat alemdar. çok karizma adam ya.

münir özkul: "bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı.......yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"
halk: ooo adam süper konuştu yaa.. harika sözler söyledi.

-bak bak çocuğa bak kıza nasıl siktiri çekti kızı gördün dimi bir şey diyemedi
-tamer karadağlı(haluk) nasıl adam ama taş fırın erkeği. kızına sahip çıkıyor helal olsun(oysa gerçek hayatta nataşaları götürüyor)
vs.. uzatmayım şimdi...

yani anlatmak istediğim aslında o sözleri o oyuncular söylemiyor gençler sakin olun.. o sözleri yazan ve kişilikleri tasarlayan senaristler helal olsunu haketmektedir. hee diyeceksiniz ki oyunculuk söz konusu değil mi? 'değil' efendim. ben hiç birşey bilmiyordum oyunculukla ilgili 2 sene tiyatro kursuna gittim şimdi o sözleri çok güzel söyleyip mimik ve el hareketlerimle çok güzel söylüyorum. eğitimini alan herkes o sözleri çok güzel bir şekilde söyler.

şimdi derseniz; 'polat alemdarı o zaman çıksın başkası oynasın onun kadar güzel oynayabiliyor mu?' canım kardeşim benim. sen polat alemdar'a alıştığın için artık sana kim gelirse gelsin robert de niro gelse bile sen necati şaşmaz'ı ararsın çünkü ona alışmışsın.

özet: her dizi ve filmde asıl taktir edilmesi gerekenler senarist ve yönetmenlerdir. o yüzden yarışmaların çoğunda oyuncuları değil yönetmenleri sorarlar.
okudum ama eksi. neden dersen çok uzun.

tanım: boş bir eylemdir. asıl takdir edilmesi gereken senaristlerdir.
katılmadığım önermedir. sen şimdi the usual suspects'den kevin spacey'i al git sıradan bir oyuncuyu koy bakalım aynı etkiyi yaratıyor mu.
güncel Önemli Başlıklar