bugün

Genellikle sanat filmlerinde karşımıza çıkan bir durumdur. sinema ile ilgili bilumum alanlarda hiç kimsenin anlamadığı bir filmi kimileri "recep ivedik izleyenler anlayamaz zaten" diyerek övme girişiminde bulunulur. recep ivedik'i sinema açısından değerlendirirsek nereden tutsak elimizde kalır. recep ivedik serisi ticari bir iştir ve tutmuş bir iştir. toplumun içinden bir insanın nasıl komik olabileceğini net gösteren bir filmdir. bütün bunların yanında sinema tartışmalarında bir eşik olarak hayatımıza girmesi ise toplumun sinema algısına yönelik önemli detayları göstermektedir.

örn: http://www.sinemalar.com/...19447/kis-uykusu#comments
benim de muzdarip olduğum eşiktir. arkadaş ne entelmişiniz ya hu hepiniz? recep ivedik 1' e rekor kırdıran, 2 ve 3' e parayı götürten hep o başka apaçiler. hiç biz değiliz. youtube' da bakın 4. filmin fragmanı 13 milyon izlenmiş. herkes kıro ama bir siz kültürlüsünüz.
herkes 2 saatlik filmin 1,5 saatini susarak geçiren karakterleri izlemek zorunda değil. insanlar sıkıntılı, stresli, moralleri bozuk keza ben de bu grubun içindeyim. parayı vermişken sinemaya gülebileceğim bir filme gitmek istiyorum suç mu? kıyasladığımdan değil fakat biz değil miyiz yıllar yılı inek şaban gibi gazman gibi yarmagül gibi karakterlere gülen. recep ivedik de komik bir karakter. her zaman karşınıza çıkmayacak türden bir karakter. ee buna gülünmesiyle zeka ya da sinema zevkinin nasıl bir alakası var ben hala anlamış değilim.

sen sanat filmi sevmiyor musun? - hee sen recep ivedik izliyordun demi tamam.

not: sanat filmlerine bayılırım. 3 kuruş vermeden savurduğunuz önyargılarınıza ise lanet olsun.