bugün

olaya yüzeysel bakan, insanı duyguları ve vicdanı sızlayan sayın insan kişisinin israil e olan haykırışlarının dışa vurumundan korkmayarak filistin e üzülen insandır.

tabi ki insan öldürmek, çoluk çocuğu katletmek meşru karşılanamaz lakin bu durumu bu hale getiren filistin liderlerinin ta kendisidir. tabi ki insan olarak üzülmek gayet doğal ama etme bulma dünyası be kardeşim, sen satarsan toprakları hep rant peşinde koşarsan ufacık tefecik kalırsın böyle. filistin halkına çok acıyorum, bu insanları bu hale getirenleri göz göre göre bu işkencelere de göz yumanları yani kısaca filistinin devlet büyükleri bunu hak etmiştir. tabi yine olan halka olmuştur.
şeytana bile nohut büyüklüğünde taş atmasını emreden bir dine mensup insanın, katledilen insanlara üzülmesi kadar doğal bişey yoktur.
bizim dinimizde insanlar insanlara üzülürler.
başka dine sahip olan insanları bilmem. ne yaparlar.
etme bulma dünyası olduğu için üzülmüyordur. orada bir insanlık dramı yaşanıyor. vicdanı vardır ve üzülüyordur. bir kürt ölse üzülmez belki bu insan. ya da doğu türkistan'da uygurlar katledilirken üzülmez. ama bu hiç bir şeye üzülmeyeceği anlamına gelmez.

filistin halına acıyormuş birde; hayatında kurşun sesi bile duymamış insan.. ne nankörsün be.
vicdan ve insaf sahibidir.
artık vatan hainidir.
içinde arapların olduğu hiç bir trajediye üzülmüyorum.
içinde arapların olduğu hiç bir trajediye üzülmüyorum.
türkiye'de bolca bulunan insanlardır. evet.