bugün

belki o zaman anlardık, belki o zaman kıçımızı sandalyeden kaldırıp sokaklara çıkardık.

bir sabah bomba seslerine uyanıyorsunuz, bir sabah annenizin israilli askerler tarafından tecavüzünü izliyorsunuz, bir sabah babanızı vuruyorlar gözünüzün önünde, bir sabah kolunuz kopuyor kanlar içinde.

geleceğiniz yok, hayalleriniz yok, sadece ailenizden birinin ölmediği 1 gün daha istiyorsunuz hepsi bu bütün dileğiniz bu.

eğlence yok, ergenlik şımarıklıklarınız yok, kızların peşinde şaklabanlık yapıcak vaktiniz yok, ölümden kaçıyorsunuz sadece, size el uzatan birileri yok, televizyondan duyduğunuz avrupa birliği yok, medet umduğunuz müslüman müttefikleriniz yok, sadece o korkunç ülke israil var ve birde bir parça küflü ekmeğiniz. b
zamanında ingilizler ve fransızlarla işbirliği yapmış olan filistinliler şimdi bizden yardım beklemektedir. Yardım edilmelidir ama kardeşlik , dostluk kelimesi kullanılmamalıdır. Orda yaşanan şeylere iyi demiyorum ama bizim o kadar sorunumuz varken sadece filistin üzerine yoğunlaşmak ahmaklıktır.
(bkz: ki)
(bkz: göt ister)

duyarsızlık eşittir insan egosu ve bencilliktir kanımca.bana dokunmayan yılan bin yaşasın dediğimiz sürece yürümez bu dünya.
silah sesleri altında uyumanın dehşetini tanıtandır.