bugün

müslümanlara sapık dediği videodur.http://video.uludagsozluk...C4%B1kt%C4%B1r-89337/null
hadislerle yönetmek kolay olduğundan kuran müslümanlığına laf atan vidyodur. hadisler olmasa kendisi de olmaz; lakin müslümanlık kalır.
hemen her dini liderde mevcut olan "siz kuran'ı anlamazsınız yea" kafasının videosudur.

"kuran'ın hadise ihtiyacı var" ne demek biliyor musunuz? bilmek için;

(bkz: hadisler günümüze nasıl ulaşmıştır)
bu videodan bunu anladınız ya şaşarım size.
sankı hap atıp cıkmıs gıbı yok yok kızılotesı ısınlarla amerıka kontrol edıyor demıstıya bır sakırt ıste canlı ornek!
şok etmek bir yana zerre şaşırtmayandır. aykırı söylemler, tüm dinsel kural kaideleri tepetakla etmeler vs şahsen ekstra hiç bir cümlesine rastlamadım. bununla beraber sanki her geçen gün hocaefendinin göz altı torbaları daha da gelişiyor gittikçe büyüyor, yakında bağımsızlıklarını ilan edebilirler.
Fethullah Gülen'in şok market reklamında oynadığını düşünerek açtığım videodur.
her ne kadar fettoşu sevmesem de bahsettiği konu farklı bir konu. cahil kesimin bunu ''kurana sapıklık dedi'' gibi algılaması normaldir. bahsedilen konu; sadece kur'anı referans alarak ve bir olayın kur'anda var olup olmadığına bakarak amel etmek sapıklıktır.

örnekle açıklayayım:

kur'anda viski geçiyor mu? hayır. peki kur'anda viski geçmiyor diye viski içilebilir mi? helal mi? hayır.

bahsettiği şey fetonun müslümanların 4 kaynağı vardır hüküm vermek için. kitap(kuran) sünnet(hadisler) icma-i ümmet (ümmetin çoğunluğunun yaptığı şeyler ve adetler) ve kıyas-ı fukaha(fıkıh alimlerinin beyanat ve tespitleri)

tamam sev sevme de az bilgi sahibi olup yorum yap şerro.
islama aykırı bir şey olmayan videodur. muhteremi bitim kadar sevmem ama doğruya da doğru.
şirke depar atmanın güzel bir örneğinin sergilendiği kocaefendi videosu.

"kuran müslümanlığı denen bir sapıklık çıktı"

"hadisin kuran'a ihtiyacı olduğundan daha fazla kuran'ın hadise ihtiyacı vardır"

bunları söyleyebilmek ya su katılmamış bir gerizekalı olmak lazımdır ya da su katılmamış bir islam düşmanı.

bir kuran müslümanı olarak bana sapık diyen sapık oğlu sapıktır.

--spoiler--
"andolsun, size öyle bir kitap indirdik ki sizin bütün şanınız ve şerefiniz ondadır. hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız?" enbiya suresi 10. ayet
--spoiler--

allah'a göre; bütün şanımız ve şerefimiz kuran'dadır. yani kuran'a uymak şanlı ve şerefli bir davranıştır.

oysa fetoş bunu "sapıklık" olarak nitelendirmekte.

buradan şu sonuç çıkar;

fetoşun "sapıklık" dediği şey allah katında "şeref"tir.

yine buradan çıkan bir başka sonuç;

fetoşa göre kuran müslümanlığı sapıklık olduğundan kendisi kuran müslümanı değildir. dolayısı ile bütün şan ve şerefin içerisinde olduğu bir kitaptan nasibini alamadığından kendisi kuran'ın nazarında "şerefsiz" bir insandır.

ayrıca fetoş ve sürüsü kabul etmese de okuyanlar bilecektir ki;

kuran'da hadis kelimesi 40 defa geçer.

burada bir not düşeyim: 1 ay önce 39 defa geçtiğini saymış ve öyle yazmıştım, ancak bugün 40 ayette geçtiğini saydım. sanırım geçen sefer sayarken 1 tane atlamışım.

konuya dönecek olursak;

kuran'da 40 defa geçen hadis kelimesi 39 ayette olumsuz anlamda kullanılırken sadece 1 ayette olumlu anlamda kullanılır.

konu hakkında detaylı bilgiyi #20659072 de yazmıştım, merak eden bakabilir, tekrar yazmaya gerek yok.

özetle;

cehenneme giderken yanında götürebildiği kadarını götürüp yalnız kalmamak isteyen bir ağlağın videosudur.

her geçen gün şirk konusunda kendisini aşmasını ibretle izliyoruz.
bu fetullah gülen erbakanın devrilmesinde medyasıyla ve devlet içine sızdırdığı adamlarıyla etkili olmuş,hatta 1997 senesinde asker erbakandan daha demokrat diyen kişi değil mi? canım...
müslüman alemini şok eden videodur.Putperestliktir.
güncel Önemli Başlıklar