bugün

gülen cemaati'nin en önemli ve amaçlarına ulaşmak için ilk olarak yaptıkları genç beyinleri kendi saflarına çekme işleri tamamen çökmüş durumda. zira bu genç arkadaşlar artık gülen cemaati'ne manevi açıdan temizlenmek için veya hak yolunda mücadele etmek için değil artık menfaat için giriyorlar. çünkü bu yaşlardaki arkadaşlarımız henüz hayatına yön verme aşamasında bu yüzden gülen cemaatinin aktif olduğu alanlarda örneğin emniyet teşkilatında kendilerine bir yer edinmek için cemaate gidiyorlar. cemaatin önceki yıllarda polislik sorularının dağıtılması nedeniyle cemaate giden ve cemaatin en önemli taşını oluşturan bugenç çocuklar artık bir menfaat uğruna gidiyorlar. istediklerini aldıklarında cemaatten kopup uzaklaşıyorlar. gülen cemaatinin kendi kendisini bitirmesine yol açan bu girişim ilerleyen yıllarda daha da kötü bir durum halini alacaktır.
gittikçe artan sayıda taraftar bulmaya başlayan görüştür. dünyayı ele geçirme, zaptetme, bu amaçla her yolu mübah sayma ve menfaat kafasıyla giderlerse vicdanlarda da bitmeleri çok uzak değildir.
boş safsatadır. her şey daha yeni başlıyor dostum.
Bir zamanlar cemaat çok popülerdi. işe girebilmek için referansı, terfi edebilmek için mensubu, sempatisini kazanabilmek için de zaman gazetesi üyesi olmak gerekiyordu. iktidar ile de araları hep iyi olmuş, devlette kendilerine yer bulabilmişlerdi. Adalet akademileri, polis akademileri ve sanayici kesimde güçlüydüler.

Bir de şimdi bakıyorum. Artık cemaat üyesi olmak değil, cemaate mesafe almak moda. Cemaatle ilişkili olan yanıyor. Gerçekten kimin ne olacağı hiç belli değil. Sen devleti ele geçirmek istersin ama bir bakarsın devlet seni ele geçirir.
adam ne buddua etti nokta atışı ama hedef şaştı.
Bitmedi! sadece fazla uzamis kollari, dallari budaniyor.
bitmez bitiremezler. ne kadar dallar budanırsa budansın yeni filizler verecektir.
Bitmiştir.

Lakin bittiğini söylemek enayilik olur.

Tehlike geçmemiştir diyerek insanları korkutmak ve bu arada da tüm muhalif kesimi içeri almak en mantıklıca olanıdır.

Ben olsam böyle yapardım.

Böyle yapamayacak bir mal var mı aramızda?
Bunlar babadan oğula nesil. Biri biter öbürü başlar.
Umarım bir fetöcü çıkıp biz bitti demeden bitmez demez.
Feto bitmiş.
fetocular bunca çalma çırpma olayını yaparken çaldıklarını akp ile bölüşüyordu. sonra aralarında pay kavgası çıktı ve araları açıldı. bir zamanlar akp nin cemaatin sponsoru olduğunu da unutmayalım. ikisi de aynı zihniyet çünkü.