bugün

geçen sene 2 dakika sevinebilen fenerbahçe'nin şike skandalından sonra belki de şampiyonluğunun elinden alınmasıyla ortaya çıkacak durum. evet sayın sözlük yazarları sizin de bildiğiniz gibi geçen sene fenerbahçe şampiyonluğu sadece ama sadece 2 dakika yaşamıştı, sonrası malum. bu sene de yaklaşık 1.5 aydır şampiyonluk sevincini yaşıyorlardı ama şunu söylemek gerekir ki, içlerinde bir tedirginlik vardı. son maça geldiğimizde sivas-fenerbahçe maçını beraber izlediğim arkadaşlarımın söylediği sözler yeterince objektifti. kaleci korcan'ın yediği şaibeli gollerden sonra arkadaşım böyle şampiyonluklar istemiyoruz, diyip şampiyonluğu da kutlamadı. helal olsun. fenerbahçeli böyle adaletli, vicdanı olan taraftarlar da varmış.

evet bu sabahki olayları siz de duymuşsunuzdur. şuan aziz yıldırım, mecnun otyakmaz(sivas-fenerbahçe maçı öncesi fenerbahçeli taraftarlarla yemek yemiş, atkılarla bezenmişti), emenike(onun üzerinde oynanan oyunları hepimiz biliyoruz), korcan(sivasspor'un kalesini son maçta koruyup(!), pardon açan mı demeliydim,... gibi 40 kişiden fazla gözaltı var. ha bide fenerbahçe yönetiminin vazgeçilmezi ünlü spor hukukçusu(!) şekip mosturoğlu var..

olay şuan yargıya bile intikal etmemiş durumda, gözaltılardan sonra muhtemelen mahkemeye sevkedilecekler. bunun için fazla yorum yapmak istemiyorum ama olacaklara dair öngörümü söylüyorum. hukukun temel ilkelerinden olan; herkes aksi kanıtlana dek masumdur ilkesi gereği onların şuan masum olduğunu unutmamak zorundayız.

spor camiamız için hayırlı olsun. temiz, dürüst, adil, fairplay anlayışı içinde ve şaibesiz bir lig olması dileğiyle.