bugün

fenerbahçe taraftarının yaptığı anlamlı olmasıyla birlikte bir o kadar da manidar olan davranıştır.
her ne kadar takdir edilesi bir davranış olsada, keşke ölmeden önce yapsaydılar diyor insan.

Nitekim o sıralar dalga geçmekle uğraşıyorlardı;

(bkz: http://www.gsmport.net/gp...zhan_canaydin_pankart.jpg)
(bkz: http://img92.imageshack.u...2/5136/image55b25dgm0.jpg)
(bkz: http://www.internethaber....ther/2.20080309214533.jpg)
(bkz: insan ölünce değeri anlaşılıyor)
rahmetli özhan canaydın'ın 6-0'lık maç sonucu rakibi alkışlamasının, "yendiniz, bu durumdan hoşnut değilim, sadece beyefendiliğimden ötürü alkışlıyorum," anlamına geldiğini varsayarsak; fenerbahçeli taraftarın saygı duruşunda özhan canaydın'ı alkışlamasının "öldünüz, bu durumdan hoşnut değiliz, sadece beyefendiliğimizden alkışlıyoruz," mesajını gönderdiği durumdur.

işin gerçeği ise, birbirleriyle neredeyse kanlı-bıçaklı bu kulüplerin bu gibi durumlardaki tepkilerinin gerçekten samimiyetsiz oluşudur; velev ki samimi olduğu bile varsayılsa çok geç kalınmış bir hareket olduğundan gereksiz oluşudur.

dünyadaki büyük derbiler arasında herhangi bir nedene (ırksal, siyasi derbiler gibi) dayanmayan tek derbi fenerbahçe-galatasaray derbisidir. ortada neredeyse birbirleriyle savaşa girmelerini gerektirecek kadar bir gerginlik vardır ama bunun ne zaman ve hangi sepeple başladığına dair hiçbir bilgi yoktur. durduk yere insanlar birbirlerine düşman gözüyle bakmaya başlamışlardır.

ve böyle bir yapıda bu tarz bir hareket "centilmence" nitelendirilmemelidir.
bu asil hareketi bile sindiremeyen ezik kitlelerin, aziz yıldırım' a karşı yıllardır yapmadıkları pisliğin kalmaması durumunu nasıl açıklayacakları merak konusudur. empati kuramayan insanın, insan sıfatını haketmediği kanaatindeyim.

ekleme: özhan canaydın gibi büyük bir insanı alkışalayabilmenin; taraftarlığı aşan bir kavram olması bir yana. bu beyefendi ve örnek başkanın büyüklüğünü yeterince kavrayamayan galatasaraylılar' ın, galtasaraylılık' larını bir daha gözden geçirmeleri hepimizin yararına olacaktır.
ölüm ve rekabet farklı olgulardır. adnan polat ölseydi yine alkışlardı fenerbahçe taraftarı. zaten insan bu tür alakasız ölümlerde ölene falan üzülmüyor bence, kendi ölümü aklına geldiği için hüzünleniyor sadece.
türkiye'de insanlığın rekabetten daha önemli olduğunun göstergesi. rekabetin insanlıktan daha önemli olduğu yer ise arjantin'e gidiniz.
(bkz: superclasico)
ben bir galatasaraylı olarak bu hareketi yapan fenerbahçe taraftarına saygılarımı iletiyorum.

tanım: ezeli rekabet ebedi dostluk.
birilerinin zoruna giden durum.

yok zamanında yapacaktınız, yok öldükten sonra değeri anlaşılıyor vs. yahu rakipsin niye durup dururken övelim? sizin etmediğiniz laf, yapmadığınız hareket kalmaz sonra karşı taraftan kibarlık beklersiniz.

he bana sorarsanız, alkışlamak nedir ey tribün, toplu halde bir fatiha okusaydınız.*
galatasaraylı olarak fenerbahçelileri gönülden tebrik ettiğim olaydır.
bir beşiktaşlı olarak fenerbahçeli taraftarlara ilk kez helal olsun çok iyi düşünmüşler dememe sebebiyet veren hareket.

helal olsun çok iyi düşünmüşler.
samimiyetten uzak, son derece manasız bir harekettir. hafta sonunda bunun bir karşılığı olacaktır mutlaka. ilk yarıdaki maçta yaptıkları rezillikleri unutmadı bu camia. o olayların üzerine şimdi bu sözde "centilmenlik" şovu hiç oturmuyor. sıradan fenerbahçe taraftarına hiç kimsenin saygısızlığı olamaz ama magandalar arası savaşı destekleyen bir başkana ve yönetici kadrosuna sahip oldukları sürece fenerbahçe düşmandır, öyle kalacaktır.
özhan canaydın ın fenerbahçe golünü alkşlamasını düşündüğümüzde olması gereken centilmence durum.
türkiye'de ender kişi için gerçekleşebilecek olaydır. özhan canaydın da bunu hak edenlerden biri idi. beşiktaş da antremanda 1 dakika saygı duruşunda durmuş. bu güzellikleri görmek hoş ama keşke görmek için özhan canaydın'ın ölmesi gerekmese idi.
iyi bir insanın diğer insanlar üzerinde bıraktığı etkinin göstergesidir. gerçekten iyi bir insanın.
entry lere bakıldığın da büyük fenerbahçe taraftarının alçak gönüllülükle alkışladığı özhan canaydın'a sahip çıkan at gözlüklü gs liler kendi başkanlarına defol, yeter, canlı cenaze dediği günleri ne çabuk unutmuşlar anlamak gerçekten zor.
kardeşim adam hakkın rahmetine kavuştu, hoş adamdı, fenerbahçe taraftarı da kendisine yakışanı yaptı alkışladı uğurladı. daha niye incğini cinciğini kurcalıyorsun ki?
senin derdin özhan canaydın değil, sen fenerin büyüklüğü karşısında hala çirkef tutumunu sürdürüyorsun.
ne olursa olsun allah mekanını cennet eylesin tüm galatasaray ve spor camiasının başı sağolsun.
kendi başkanları için zamanında sözlükte siktir ol git, galatasaray'ın başına gelen en büyük bela, ahlaksız gibi ifadeler kullanan bazı galatasaray'lı taraftarların hoşuna gitmemiş davranış. samimiyetten uzakmış. fenerbahçe yine düşmanmış, değişen birşey yokmuş... özhan canaydın başlığını açıp okuyun ve sizden önceki renkdaşlarınız neler yazmış kendi başkanınız hakkında onları görün. hatta kendi taraftarınızın yaptığı "olmaz böyle başkan, siktir git özhan" tezahüratını düşünün. öncelikle bu ayıplardan utanın. ondan sonra bu davranışı eleştirin. bunları yazanları gerçekten çok merak ediyorum. bu kadar duygularından arınmış ve başkalarına saygı duymayan insanların olması üzüntü verici. maalesef böyle hastalıklı beyinler oldukça bu olay uzayıp gidecek sürekli...
gözleri dolu dolu eden eylemdir.

samimiyetsiz bulanların galatasaray tribün lideri alparslan dikmen'in cenaze törenini de izlemesini tavsiye ederim. o törende yan yana yürüyenler, aynı yolun yolcusu olduklarını bilen insanlardı. burada samimiyet ölçme kurulu üyesi olduğunu iddia eden kimi sığırlar daha yürüdüğü yolun farkında bile değil.

tek kelimeyle yazık. 'insanlık ölmedi' diyenlere bakıyorum, bu sahnelere samimiyetsiz diyenlere bakıyorum, hassiktir diyorum hassiktir.

kalbimizdesin başkan. rahmetli olduğun gün 6 kasım dendiği anda sadece senin alkışlayan ellerinden bahsedeceğime yemin ettim, o güzel ellerinden öperim.
ne olacaktı peki,kadıköy'de karnaval havası mı esecekti?neymiş efendim,yaşarken niye aynı saygıyı göstermemiş fenerbahçe veya fenerbahçeli?hadi canım sende derler adama.kim kime ne için,nasıl bir saygı gösterdi,gösterecek,hele ki fenerbahçe-galatasaray söz konusuyken?fenerbahçe taraftarı üzerine düşeni yapmıştır.bir fenerbahçeli olarak benim de arkasından,allah rahmet eylesin,iyi insandı dediğim merhum canaydın üzerinden böyle saçma sapan muhabbetler dönmesin.

`http://www.sporx.com/futb...1/?takim=107&ref=AKM3`
Kör ölür badem gözlü olur,kel ölür sırma saçlı olur giden gitti gül ki bitsin dert
futbolun sadece oyun olduğunu , holiganlığın gereksiz olduğunu ve en önemlisi tüm takımın (oyuncu,yönetim,teknik ekip) insan olduğunu hatırlatan eylemdir.isterse kenyaspor taraftarı olsa genede alkışlamalıydı çünkü özhan canaydın türk futbolu adına birşeyler yapmaya çalıştı.mekanın cennet olsun özhan canaydın.
fenerbahçelilerin öküz holiganlar değil "insan" olduklarına işarettir. ölmüş bir insanı yuhalayacak değildik ya!
türk tribünlerinde gördüğüm, gelmiş geçmiş en anlamlı sevgi gösterisiydi.
galatasaraylılar'ın hiç bir zaman yapmayacağı asil bir davranıştır.
centilmen baskan icin gereken saygıyı göstermis taraftardır. bu davranısı kazandıkları ve kaybettikleri maçta rakip takım icin de göstermelerini umut ediyoruz.