bugün

(bkz: aziz yıldırım demirören yeter)
iyi niyetli futbolsever söylemi.

fenerbahçeliler çok seviyor aziz yıldırım'ı genel olarak ama bunu anlamlandıramıyorum.
görevi süresince galatasaray, olmadığı kadar şampiyon oldu, hatta galatasaray'ın en başarılı dönemi aziz başkana denk gelir. bir zamanlar zengin diye bilinen bir kulüptü fenerbahçe. şimdi bu da değişti. aziz başkanın "transfer yapalım da para mı var" söylemleri kulüp içinden taşıyor. zira para olmadığından josico mudur ne şeyimdir, maldonado'dur vs.'dir gibi isimler hatta oynamadan giden sürüyle isim bu kısa dönemde alınmıştır.

kulüp ilkeleri deniyor. para yok yeni adam alamayız diye kadro dışı bırakılan isimler bile hemen affediliyor. o zaman büyük kulüp kalabilmenin ölçütü nedir merak ediyorum. can havliyle bir güiza alındı 40 trilyon lira verilip, adamın hali belli. roberto carlos getirildi kulüp dünyaya açılsın diye, adam gittiği her yerde fenerbahçe ne kadar küçük kulüp, insanları daha fazla kandıramazdım diye haykırıyor. bu da ters tepti. zararı oldu aksine. o zaman nedir ölçüt birilerine göre?

onca yıl sadece bir stat yapılmış, başka bir şey yok. fenerbahçe eskisinden daha başarısız. bakın bilmeyen çoktur, galatasaray sadece riva arazisine ruhsat alarak değerini 150 milyon dolar arttırdı. 70 milyon dolar kredi aldı. ve artık ticarete giriyorlar. yani para kazanacak yatırımlar yapacaklar. büyük proje. fenerbahçe parası varken de bu tip projeler üretemedi. bir stat yapıldı yatıldı üstüne. ve artık endüstri futbolunda sadece forma satarak zengin de kalamadı fenerbahçe. yeni projesi de yok. o zaman neden hala aziz başkan paşadır ağadır söylemleri var anlamış değilim.

galatasaraylı biri olarak aziz yıldırım'ın fenerbahçe'ye zarar verdiğini düşünüyorum. yıldırım demirören'i söylemeye gerek yok. bence tez elden gitmeli ikisi de. yıldırım demirören geldiğinde beşiktaş borçsuzdu, aziz yıldırım geldiğinde fenerbahçe zengindi. şimdi tersi. bakın kulüp değerlerinde futbolcu değerleri de vardır. yani güiza'yı 20 milyon euro sayarsan bugünkü değerin seni kandırır. fenerbahçe göremediği ciddi çöküş içinde. yeni kaynak yaratması lazım. atyapıdan da adam çıkmıyor. yani nasıl bir gelecek planlıyorlar anlamış değilim. ben rakibi küme düşsün zihniyetinde bir futbolsever değilim. şu an fenerbahçe ve beşiktaş'ın hali içimi sızlatıyor.

yıldırım demirören'e girmeyeyim diyorum ya sabır. dilime geliyor susturucu takıyorum kelimelere. ya sabır. ya sabır. harbiden ya sabır. serdar bilgili'yi daha bulamaz beşiktaş. o gün beşiktaşı borçsuz bıraktı galatasaray borçta yüzerken, fenerbahçenin de hatırı sayılı borcu varken. dün gibi aklımda istifa açıklaması. yazık.

resmen kulübü soydular kankası ile bir olup. o kadar uyanıklar ki kendine borçlandırıyor kulübü ve başka başkan çıkarsa paramı hemen isterim diyor. yani tam bir kördüğüm. bu beşiktaşlılık değil ölü bafileyicisi zihniyetinde tüccarlıktır. beşiktaş taraftarına çok üzülüyorum. adamlar napsın daha. destekse destek, eziyetse eziyet, hak ettikleri bu değil. ben bile demirören tepkilerine katılıyorum sırf daha iyi beşiktaş için. ama gitmiyor herif. beşiktaş inanılmaz borçları ile kör karanlık bir geleceğe sürüklenmiştir. akp türkiyesinden farksızdır. geleceği en tehlikede olan önder kulüplerimizdendir. çok yazık