bugün

mis gibi kuradır. çıtır,çerezdir tadından yenmez.
Problrm olacak bir eşleşme değil, hangisi gelse geçilecek düzeydeydi ama olası rakipler arasındaen derli toplu, kadro degeri en yuksek olanı çektik diye sevinmek de ayrı bir acaipliktir.
salzburg ya sahadan ya da castan şampiyonlar liginde olacak demekki, herifler için iyi kura iki maçıda kaybetse fener ceza alınca direkt devam edecekler, çok pis tezgaha geldik ülke olarak, bursaspora yazık oldu.
fenerbahçe bu sene yapılanlara karşı hırslı oynarsa kazanabileceği eşleşme.
inşallah yani.
çerez bir eşleşme değildir.
ama salzburg rakip olamaz bize. tek avantajları liglerinin bu hafta başlıyor olması.
salzburg'un elense bile bir üst tura çıkacağı eşleşmedir.
daha dünkü salzburg tabirini kullandığımız kayda değer bir takım değildir.
en azından kombinemin yanmadığını gösteren eşleşme.

kombine aldıktan sonra uefa disiplin kuruluna sevk edildiğimizde, bildiğiniz caretta caretta kaplumbağasına dönüştüm. öyle duruyordum. 850 lira verdim lan ben o kombineye! 17 lig maçı artı türkiye kupası maçlarının fiyatlarını toplasan 850 ya ediyor ya etmiyor. avrupa olmayınca kombine alan feci manada kazık yemiş oluyor. allah'a şükür bir şeyler ettik de şu sene gidiyoruz avrupa'ya.

paok gelse daha güzel olurdu. bir hesabımız vardı ama, nasip işi...
O değil de sağda solda "daha dünkü salzburg", "salzburg'un ne başarısı var ki" vb. söylemler duyuyorum. Fenerbahçe'nin her iki maçı da kazanarak turu geçeceğine dair tereddütüm olmamakla birlikte, "biz uefa kupasını kazandık olm" dediklerinde iyi de üzerinden 13 yıl geçti diyenlere "bizim müzemizde o kupa var, o başarıyı yakaladık" diyerek zaman mefhumunu ortadan kaldıran kişilerin, 1971 'de uefa kupası finali oynamış takıma "kim ki" dediklerini görünce, samimiyetsizliklerini bir kez daha görüyorum.

bence de "kim ki?" sonuçta o kadrodakiler artık yok. Aynı 2000 yılındaki gs kadrosu gibi.
bu maç sezon içinde oynansa; fenerbahçe'nin sadece formasıyla yenmesi gereken takımdır. fakat, teknik direktör değişikliğine giden fenerbahçe'nin hazırlık için yeterli vakti olacak mı belli değildir. salzburg ise daha hazır olacak sanki.