bugün

ortalamanın altındaki kalitede futbolculardır. ne var ki, her sene brezilya'da kankaları tarafından "olm, türkiye'ye git, fenerbahçe diye bir takım var, taraftarı ve camiası alınan her brezilyalıyı ronaldinho zannediyor, git 2 sene oyalan keseni doldur" diye bilgilendirilen bir çok kalitesiz brezilyalı fenerbahçe'ye transfer olmakta, cebini doldurup ülkesine dönmektedir. avrupa kupaları maçlarında bu futbolcuların kalitesizliği daha da iyi anlaşılmaktadır.

ne var ki bu futbolcular türkiye'de hacılar erciyesspor, bakkalspor, hüsnüşenlendiricispor gibi gariban anadolu takımlarına (pendikspor hariç) karşı iyi oynadıklarında fenerbahçe taraftarları ve camiasından heykelleri dikilecek kadar sevgi ve saygı görmektedirler.
Alex de Souza, Lugano, Luciano, Deivid ve Cristian espn'ye konuk olmuşlar.
zico da yayına bağlanmış.

● Alex de Souza : Aziz Yıldırım soyunma odasına gelmeden uyarırlardı başkan geliyor diye. Herkes hazır ola geçerdi. Çıt çıkmazdı. O gidince herkes yaka bağır açar rahatlardı.

5 gün iznim vardı. Bir maçı kaybettik, sonra başkan bana hayır iznin 2 gün dedi. Zico da söyledi 5 gün iznin diye ama başkan 2 gün diye diretti.

Aziz Yıldırım ben Kulüpten ayrılırken, taraftarların beni uğurlamaya gelmesini istememiş ve engellemeye çalışmıştı.

● Diego Lugano: Bursaspor’a şampiyonluğu kaybettiğimizde ilk önce kendimizi şampiyon sanıp taraftarla sevindim. Olmadığımızı öğrenince soyunma odasına gidene kadar taraftarlak beni tekmeledi. ( gülerek anlatıyor)

● Deivid: Bir maçta kulübedeydim. Oynamak istemiyorum dedim. Maçtan sonra da telefonu kapattım. Ertesi gün toplantıda başkan odaya girdi. ‘Kaç para kazanıyorsun’ diye sordu. Çok sinirliydi eline bir telefon aldı fırlatacak gibi yaptı. Eğer fırlatsaydı ben de yerimde durmazdım.

https://twitter.com/tolga...tatus/1228834650078023680