bugün

hafiften paçaları tutuşmaya başlamış taraftardır.

https://pbs.twimg.com/med...Bcm1GlwCQAA7Qoi.png:large
tarihini tanıyan geleceğine sahip çıkan bir taraftar kitlesi olmak dileğiyle.
Fanatik bir besiktas taraftari olarak tebrik ettigim taraftar grubu.
ali ismail korkmaz'a yazdıkları beste ile büyük bir alkışı hakeden ezeli ve ebedi rakibin taraftar topluluğu.
bir galatasaray taraftarı olarak hükümete verdikleri tepkiden dolayı tebrik ettiğim taraftar.
dikkatli olun. yakında sizin de aranıza 1453 tane orospu çocuğunu sızdıracaklar.
stadlarında her yer rüşvet , her yer yolsuzluk diye bağırmaları çok ironiktir. lakin kendi kulüpleri futbolda yolsuzluğun kralını yapmışlardır. madem yolsuzluğa bu kadar karşısınız şikeci yönetici , şikeli futbol istemiyoruz diye de bağırsa idiniz.
dün oynanan karşılaşmada yeri göğü inletmişlerdir.

http://www.odatv.com/vid_video.php?id=8CDAG
türkiyenin en şerefli taraftarıdır.
son 3 senedir yaşadıkları her şeyi hak eden topluluk.

inatla bu adamlara sahip çıktınız, cezaevlerinden çıkarken omuzlara aldınız, genelkurulda oy rekorlarıyla yeniden başkan yaptınız, yönetici yaptınız. fenerbahçe'yi gram olsun bile düşünmeyen bu ekibe anlattıkları masallar uğruna sahip çıktınız.

bugün üzülüyorsanız suçlu aramayın ve sadece aynaya bakın. bunları içinizden temizleyemediğiniz için halinize yanın.
uslu erdoğan görüşmesi konusunda ağızlarını bıçak açmayan ama ts başkanı ile erdoğan'nın en ufak bir karede bululmasına bile 'bakııın bakııın' çeken garip taraftar.

komik oluyorsunuz oğlum yapmayın böyle şeyler. *
şikeci başkanlarının bi tarafını yalamaya devam eden ilginç güruh.
2-3 yıldır bir kısmı azizbahçe'yi desteklemekten bıkmadı.

nitekim sonuçlarını her ortamda alıyorlar. cas,uefa,mahkeme,yargıtay...
Aziz Yıldırım'ı havalimanına karşılamaya giden Atatürk'ün askeri(!) anti-cemaatçi(!) fenerbahçeliler 17 aralık'daki operasyonunun da tezgah olduğunu düşündüklerini itiraf ederlerse ve ne oldu da darbe davalarında ağzından salyalar akıtan malum şahsın ekmeğine şuan yağ sürdüklerini ve onun izinden gittiklerini(havalimanları, duygu sömürüsü, toruntorba, acıtasyon vs.) bir açıklarlarsa en azından bir şeffaflık oluşacaktır. Şu halde etraf bokluktan geçilmiyor arkadaşlar. Bu iş taraftarlık körlüğünden saptı, iQ seviyelerinin dip yapmasına kadar gitti.
Bir galatasaraylı olarak onurlu duruşlarını kutluyorum, destekliyorum. bu ülkede futbola bile pislik bulaştıran hükümete ve okyanus ötesinden yönetilen oluşumlara galatasaraylı, fenerbahçeli ve beşiktaşlı olarak tek yumruğuz, yanlarındayız, güçlüyüz.
bi ara alex i gönderini bizde gödeririz diyordu ne oldu..
çoğunluğu gerizekalı olan taraftar gurubu.

şike yaptığı, suç işlediği açık olan bir suçluya alenen destek verecek kadar alçalmışlardır.

zamanında götlerini yaladıkları hükümet ile şimdilerde papaz olmuşlardır.

3-4 yıl önce açtığınız recep tayyip erdoğan pankartlarını unuttunuz sanırım.
bu ülkedeki en kutsal vatani görev olan askerlik hizmetini yapmamış , şikeden hüküm giydiği neredeyse dünyadaki bütün mahkemelerce onanmış bir başkanı mustafa kemal'in askerleriyiz sloganlarıyla karşılamış taraftardır. ironiye gel sen. hesapta bunlar en atatürkçü taraftardır. yersen. stadlarına isim verdikleri kurucularından şükrü saracoğlu , atatürk'e suikast düzenleme planı yaptığı da ap açık ortada olduğu yıllarca bilinir.
devrik başkanlarına 'dik dur eğilme taraftarın seninle' şeklinde tezahürat yapan taraftar. *

(bkz: çakma akpliler sizi)

https://twitter.com/tribu...status/425719233625194497
kendilerini rezil eden, yüz yıllık kulübün tarihini karalayan şike yaptığı onaylanan

şikeci başı aziz yıldırıma onursal başkanlık payesi vermeye çalışan über taraftar kütlesidir.

(bkz: beyin bedava)
aziz yıldırımın paralı taraftarını tüm taraftara mal eden malları ortaya çıkaran taraftardır.
şerefsizlere, geyselilere, trabzansporlulara, eziktaşlılara karşı dimdik ayakta duracak taraftarlardır.
Avrupada şike yapamadığı için hiçbir kupası bulunmayan takımın taraftar topluluğudur.
bir fenerbahçeli olarak, fenerbahçeliler adına dün gece için oldukça üzüldüm. hayatımı fenerbahçe tribünün bir erbabı olarak geçirdiğim şu kısa hayatımda, adını anarken besmele çektiğimiz fenerbahçe'nin bir yarı delinin psikozlarına rehin olması canımı acıtıyor. fenerbahçe şuanda siyasî aktörler arasında cereyan eden güçler savaşının bir cephesi konumunda. bunu anlayamayanlar, aziz yıldırım gibi bir diktatörü ''cumhuriyetin son kalesinin muzaffer komutanı'' olarak görüyor. ne yazık ki bu kumandan askerden sahte çürük raporuyla kaçmış bir insan. ne hoş bir tevafuk...

biz fenerbahçe'yi küçükken sokakta top oynarken sevdik. 'revivo, revivo, rapaiç şimdi bir çalım, serhat serhat serhaaaaaat' diye bağırışırdık. bizim fenerbahçe sevgimiz buradan geliyor. öyle sizin taptığınız şaibeli şampiyonluklardan değil. tribundergi'ye yazdığım şu yazıyı nakletmekte de beis görmüyorum. dileyen bassın eksiye. bizim için aziz olan sadece fenerbahçe'dir. fenerbahçe'nin amblemindeki beyazlık saflığı ifade eder. bu saflık, bugün karadır, müsebbibi de 'büyük başkan'dır. her neyse, yazı şu:

--spoiler--
''Efendim gurur duyuyoruz, tüm komploları yapan ekip şuan 'cürm-ü meşhut olduk' hissiyati içerisinde, FENERBAHÇE YIKILMAZ!'' cümlelerini sarf edemeyeceğim ben.

Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük ve en güçlü sivil toplum örgütüdür. Bizim yanımızda cemaatin, diğer kulüpçüklerin esamesi okunmaz. Bu nedenle Fenerbahçe'nin siyasallaşması, doğru düzgün bir siyasallaşma dahi olamıyor. Konjonktüre göre, Fenerbahçe cemaat- AKP- Aziz Yıldırım arasındaki güçler savaşında bir cephe. Bakın bu çok önemli. Fenerbahçe cephesi gerektiğinde birilerince feda edilebilecek bir cephedir. Aziz Yıldırım içerideyken ne demişti? ''Dışarı çıktığımda bu şerefli görevim son bulacak''. Beyefendi çıktı, aradan yıl geçti, tekrar içeri girecek; fakat paşazademiz aday olmuş, seçilmiş, şimdi tekrar onursal başkanlık peşinde. Benim midem biraz hassastır, böyle şeylere gelemiyorum, Fenerbahçe'yle alakası olmayan, Aziz Yıldırım'a her maç söven (açıkçası, sövmesi de gereken) insanların şimdi Aziz Yıldırım'ı ''Braveheart'' edalarında karşılaması; özgürlüğün, umudun, direnişin simgesi olarak görmesi oldukça manidar. Aziz Yıldırım yüzünden insanlar birbirine girmedi mi, daha bir iki ay önce silahla ateş etmediler mi oğlum insanlara? Bunun müsebbibi bu 'ahlak timsali' Aziz Yıldırım değil mi? Bu iş Sefa Aziz meselesi değil; maziyi unutmayanlarla, midesi hassas olanlarla - ''ötekilerin'' arasında. Bu ''ötekiler''in içinde her türden insan var: ideoloji fetişistinden tut, menfaatçilere, ondan tut paralı askerlere... Tabii büyük çoğunluk bu konularla alakasız insanlarla. Bir kısmı da tribüncü olarak Fenerbahçe'nin menfaatini Aziz Yıldırım'ın menfaati olarak görenlerden müteşekkil. Ben tribüncü adama kızmam, kızamam; onlara katılmasam da saygı duyuyorum. Zaten defaatle söyledim, ben kimsenin Fenerbahçeliliğini sorgulayacak fetva makamında değilim. ''Aziz'i karşılamaya gitmek tahrimen mekruhtur'' tarzı ulema beyanatı veremem. Kendi doğrularıma göre konuşurum, bunu yapmaya da hakkımız vardır inşallah.

Benim bünyem yoruldu zaten. Belki yorumlarımı sağlıklı dahi bulmayabilirsiniz, normaldir, herkesin kafası karışık. Ama ben ömrümüzü ifa ettiğimiz/edeceğimiz Fenerbahçe'mizin güçler savaşında bir cephe, bir kale, bir müstahkem mevzii olmasını kabullenemiyorum. Fenerbahçe lan bu! Adını anarken besmele çekeceksin, senin/onun/bunun/şunun s.kik menfaatlerine nasıl alet olur bu koca camia? Şuna bak, koskoca camia kendisini Cumhuriyetle özdeşleştiren bir yarı delinin psikozlarına rehin... Evet, yarı deli. Bu kadar iktidar manyağı birisinin halet-i ruhiyesi nizami olmaktan uzaktır.

Haşmetli hükümdarımızın baş yaveri Mahmut Uslu, BeyazTv'ye çıkıp 'gerçekleri anlatacakları'nı falan söylemişti. Aziz'in her zamanki gibi maçası yemediği için bunu da iptal etmiş. Neymiş, yayın politikası dikkate alındığında bunların Fenerbahçe düşmanı olduğuna kanaat getiriliyormuş. Sana göre sen ve yardakçıların hariç herkes Fenerbahçe düşmanı zaten. Fenerbahçe sen demek, sen de Fenerbahçe. O zaman ne söz veriyorsun? Bu kaçıncı? Ne zaman konuşacaksın sen? Senin sözde savaş açtığın cemaat ve AKP'nin tüm adamları yönetim kadronda, sponsor hazinende değil mi? Stad adını satmıyor musun parasızlıktan? O parasızlığı gerek yanlış transferler, gerekse yediğin haltlar yüzünden görmüyor mu Fenerbahçeliler?

Bir defa bunun masumiyetine inandık ve onun için koreografi yaptık. Bunu da desteklemiştim... Aynı hatayı tekrar yapmayacağım. Bu kısır döngüden çıkacağım artık. Aziz Yıldırım, benim için yok hükmündedir. Bu kulübün sahibi Fenerbahçelilerdir. Ben; beni hesaba katmayan, gerekirse beni ortadan kaldırmak için her şeyi yapacak olan, masumiyetine zerre güvenemediğim, taraftarı bölen, bir dediği evveliyatını tekzip eden bu insanın varlığını dahi kabul etmiyorum.

Fenerbahçe üzerine bir oyun oynanıyorsa, bu oyunun müsebbibi, güçler savaşında ''idare-i maslahat'' politikası güden ve maşa olmayı kabullenen yönetimdeki aktörlerdir. Onlar da şuan bizlerin meşalelerle karşıladığı, sportif yargıda da defalarca suçlu bulunmuş ve ömür boyu men cezası alacak insanlar zaten. Bir de onursal başkanlık peşinde bu zat.

Leke yapıştı, asla çıkmayacak. Önümüzdeki yolu 45 mahkemece suçluluğu teyit edilmiş 'Cumhuriyetin ta kendisi' Aziz Yıldırım'ı aklamak üzerine kuracaksak, mahşer mahkemesini beklememiz gerekecek. Ona 'aklan da gel' diyebilseydik şayet, o zaman belki leke çıkmayacaktı yine ama 'onurlu' bir davranış sergilemiş olacaktık. Onur işte bu demektir. Suçluları sağda solda karşılayınca 'onurlu direniş'çi olunmaz.

Her neyse...
--spoiler--
üzerinde sarı lacivert renk olan her şeye sahip çıkan taraftardır.

statları gelirleri yokken ortalarda olmayanlar boş yere bu büyük taraftara b.k atmasın.

görsel

bu taraftar varken fenerbahçe yıkılmaz.