bugün

kimsenin ceza sahasında elle topa dokunmadığı pozisyonda verdiği penaltı kararı hatırlandıkça sinirden patlamaya sebep olabilen hakem.
daha da üzücü olanı '' fener' i hatalı olsa da savunurum laf söyletmem '' anlayışındakilerin bu tuhaf penaltı kararını bile desteklemesidir.
o kararı savunanları gördükten sonra fenerbahçelilerle gerekmedikçe futbol konuşmama kararı almamın ne kadar doğru olduğunu fark ettim yine.
sadece bir fenerliyle konuşuyorum, ben galatasaray, o fenerbahçe lehine yapılan hakem hatalarını eleştiriyor, futbol sohbetinin tadını çıkartıyoruz. keşke sayımız çoğalsa...
adalet savaşçılığını sadece galatasaray maçlarında yapanların hatırlamadığı ya da hatırlamanın işine gelmediği hakem. hani adalet herkes içindi ? var mı öyle tek kulüp üzerinden adalete soyunmak ?
79. dakikada penaltımızı vermeyerek, az daha puan kaybına sebebiyet vereceklerdi. allah'tan puan kaybı olmadı. doğrandığımız bir maç olmuştu yine.

gs maçında da gsli topçular beklentiye girdiği için penaltı verdiklerini ve o an o kararı hangi psikoloji ile verdiklerini hâlâ içlerinde sorgulayıp, pozisyonun penaltı olmadığını itiraf eden hakemler var bi de. nasıl bi oluşuma karşı mücadele ettiğimizi görün.
az çok objektif olan herkesin, verdiği üzücü penaltı kararının ardından haklı olarak eleştirdiği hakem. zaten o kararı savunanla futbol konuşmayacaksın, açık ve net.
Topun ele çarpmadığını iddia ediyorsan tabiki penaltı değil; fakat top yere çarptıktan sonra ele değmemiş olsa taca giderdi. Bu kadar fanatik olmayın! Her haltı göz göre göre yiyen takımın taraftarısınız. Fener maç satın almış mıdır, sorusuna "hayır" diyemem; ama göğsümü gere gere "hiç kendini satmamıştır" derim. 2011 sezonunda Beşiktaş'ı da Cincon'u da Lazspor'a nasıl yatmış, önce onu bir konuşun!
pendikspor maçında fenerbahçe' nin ceza sahası dışındaki faule verilen penaltıyı kazanması gibi hatalı bir karar vermiş hakemdir. fenerli olsun ya da olmasın, fanatikçe davranmayıp az çok objektif olan herkes bu pozisyonun penaltı olmadığını söyledi. mesela ben de galatasaray' ın rizespor maçında rize' nin iki penaltısının verilmediğini belirttim. ama bazı fenerliler hatalı hakem kararını bile savunmaya başladı. gel de futbol konuş bunlarla.
Hakemler hata yapar. Biz taraftarlar da... Yalnız, kalkıp 96 yılından sonra yaşananların hiçbiri hata değil yanlıştı. Arif ve Şaban Şükür'ü hatırlamıyor olabilirsiniz. Bunu olgunlukla karşılıyorum. Ergun Gürsoy-Haluk Ulusoy-Mesut Yılmaz üçlüsünü, daha sonrasında Adnan Polat-Tüpçü ikilisinin yediği yemeği, 2011 yılı Trabzon yatışları senesini hiç biriniz hatırlamıyor olabilirsiniz. Bjk-Bursa maçında Kartalın taraftarının maçı satan kendi topçularının validelerine iyi niyet! tezahüratını duymamışsındır, bu da olabilir. Hepsini anlıyorum. Birleşin gelin! Büyüklüğümüz şampiyonluklardan değil tarihimizden gelir. ister kabul et, istersen de delir!
akla geldikçe üzen ve kızdıran hakemdir. öyle penaltı mı olur ya ?