bugün

öncelikle;

(bkz: zopa)

gelelim mevzuya;

efendim bu, bastırılamaz bir istektir, yani ne yapsam olmuyor, durduramıyorum, elim ayağım titriyor, gözüme görünüyorlar, gece düşlerime giriyorlar hacı abi, bildiğin gibi değil, yav biz sümüğümüzü kolumuza sildiğimiz, ilkokul öncesi dönemlerde bile bu kadar sığ(ır) değildik, yani ne bileyim, tartışırdık, laf sokardık birbirimize, birisi yenilince öteki taşak geçerdi elbette amma vallahi de billahi de bu sözlükteki öküzcanlar kadar değildik, olmadık hiçbir zaman, olamadık...

ben fener formamı giydim paşalar gibi, arkadaşım da cimbom formasını giydi, yan yana, güle oynaya maçlara gittik ( artık gitmiyoruz, gidemiyoruz bu piçler yüzünden ) yenilen yeneni tebrik etmesini bildi, iddialara girdik, marlborosına, parlementine, yemeğine, saç kestirmesine, en büyük fener / cimbom diye sokakta bağırmasına vs... ama hiç bu kadar hayvanlaşmadık, aşağılamadık birbirimizi, insanlığımızı unutmadık.

üstüne alınması gerekenlere: allah aşkına bir kere bakın halinize, ne yapıyorsunuz siz? hayatın neresindesiniz? ne kadar varsınız? bu hale nasıl geldiniz? nasıl oluyor da bu yaptıklarınızı kendinize yakıştırabiliyorsunuz? anam avradım olsun anlamıyorum...

buna benzer onlarca başlık açtım, hoş, sözlükte kimsenin kimseyi siklediği yok ama olsun, yazdım ulan işte, belki bir kişi bile okuyup da ne demek istediğimi anlar diye, yine yazıyorum ve allah şahit, o eksiler falan şu kadar umrumda değil, bilen bilir, ben buraya eğlenmeye geliyorum, karma felsefesine * bağlı değilim, ben bu sözlüğü seviyorum arkadaş ve sevdiğim bu yeri, saçma sapan entrylerle, it dalaşıyla dolu görmekten hiç hoşlanmıyorum.

şu an o kadar doluyum ki bu konuda, inancınız olsun, aklımı toparlayıp da yazamıyorum doğru düzgün, sözlüğü ne zaman açsam, sikik sikik başlıklar

yok fenerin cimbomdan büyük olduğu...
yok cimbomun feneri havada karada...
yok efendim cimbomun 6 sendromu...
fenerin yarağı cimbomun küreği...

lan var ya, şuraya yazsam aklımdaki küfürleri, allah belamı versin ki zorunuza gider, ağlarsınız birçoğunuz, çünkü biliyorum bu muhabbeti yapan götverenlerin yarıdan çoğu daha 18 ine girmedi, yani biraz da abartıyorum, yoksa yazılanlara bakacak olursak daha 13-14 falan...

ben size fenerbahçe galatasaray tartışılmaz ulan demiyorum, insan olun diyorum, adam olun diyorum, seviye diyorum, ahlak diyorum, lafa gelince maşallah mangalda kül bırakan yok, çarşaf gibi yazıyorsunuz sayfalarca, kimseden korkunuz da yok !

haydi o zaman, bugün ( 8 ağustos 2009 ) zirve var, oraya gelin, oturup karşılıklı tartışın buraya yazdıkalrınızı, hatta ben de katılayım size, olur mu, ne dersiniz? hani kimseden korkunuz yok ya, hani sözlüğün anasını siktiğiniz gibi, rahat rahat bunları her yerde söyleyebilirsiniz ya, ben bunları bildiğim için diyorum, yoksa korkak, dansöz olduğunuzu düşünsem asla davet etmezdim, haydi sevgili fener neferleri, haydi sevgili cimbom aslanları, buyrun gelin, özelime ben zirveyle ilgili detayları vereyim size, ha yok, eksile tabii, eksilediğine bir şey demiyorum inan, sadece bana kendini göster, var olduğunu göster, samimiyetini kanıtla !

sakın ha yanlış anlaşılmasın, ööle çıkışa gel falan tarzı bir şey değil söylediğim, allah belamı versin ki, sadece buraya yazdıklarınızın aynısını, birbirinizin yüzüne de söyleyebilin diye, sadece konuşmak için yani, karşılıklı insan gibi tartışmak için, birazdan edit yapıp davete icabet sayısını bildireceğim.

edit: davete icabet sayısı; tabii ki, sıfır...

çok sonradan gelen edit: başlığı açtığımda sopa değil, zopa idi ama böylesi uygun görülmüş, ne diyelim...
bazen piknik tüpüyle de girişme isteği uyandırabiliyor...
(bkz: uludağ sözlük/#5771302)

mizah kullanarak birbirine takılmak iyidir, hoştur. ama birbirlerine üstünlük çabası kurmak anlamsızdır. fenerbahce nin galatasaray dan daha buyuk olduguymuş. başlığa bak, kıçımın kenarı. sen böyle dedin diye, ha tamam pardon abi mi diyecekler sana. ergenus zeka seviyesinde başlıklar açarak ortamı germeye, karıştırmaya çalışanların sol tarafı ne hale getirdiği de ortadadır. girişme isteği boşuna değildir. benim de fenerli arkadaşlarım var, bugüne kadar hiçbirisine saldırma isteği duymadım. niye? adamlar ergenliklerini aşmışlar çünkü.
"kafasını futbol sikmiş"lerin tepki gosterdigi istek.

hoca, koyucan bunlari olimpik bir stadyuma.
ne yarak yiyo'larsa yesinler.

kizamiyorum da.
zira, şuursuzlugun bu kadarina inanmak zor.

ve bir bilseler ki, aslinda yoklar.
bir kısım yazarlar tarafından desteklenebilicek şeydir.
(bkz: döner bıçaklarıyla dalalım abi)
zaman zaman tavan yapan ve karşı konulması gerçekten çok zor istektir.

geçenlerde, gecenin bir vakti arjantin - brezilya maçı var, sol framede gözüme ilişti, ulan dedim bir bakayım maç ne alemde...

başlığa bir girdim, resmen ağzım açık kaldı,

başlık; 'bilmem kaç eylül arjantin brezilya maçı'
altına yazılanlar; 'elano santosun eline verir, santos elanoyu siker, gs fenerin amına koyar, olum biz fenerliyiz bak hoplatırız ha...'

lan? arjantin? messi? brezilya? nooluyo oğlum?

ya kimse kusura bakmasın ama, ben var ya, böyle bir zihniyetin taaaa amına koyyim, bu nedir lan?
arkadaş bu sözlükte hiç mi aklı selim futbol tartışan insan yok yahu?
(bkz: fener cimbom tartışmak)