bugün

ilköğretimin 4-5-6-7-8. sınıflarında okutulan, temel direkleri canlılar ve hayat, madde ve değişimleri, fiziksel olaylar ile dünya ve evren olan derstir.
4,5,6,7 ve 8. sınıfta öğrenme alanları şunlardır efendim:
canlılar ve hayat
fiziksel olaylar
dünya ve evren
madde ve değişimi
geçtiğimiz günlerde açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre bu bölüme yerleşmiş kardeşlerime şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, ileriki yıllarda bu bölümü seçmeyi planlayanlara da asla tavsiye etmiyorum. şöyleki kpss baraj puanı her yıl en yüksek puan olan ve artmaya da devam edecek olan bu bölüm mezunlarının bir çoğu şuanda mağdur durumda, geçen yıl 80di bu yıl 85 seneye siz tahmin edin. üstelik 88-89 puan alan arkadaşlarımın bile atanma ümitleri yok sıralamalarına göre, bu puanları çıkarmak hiç de kolay değil bir yılınızı feda ediyosunuz. sınav her yıl zorlaşıyor, eğitim fakültesi olduğunuz için fen edebiyatçılar gibi alternatif iş seçenekleriniz de olamayacak. çok iyi düşünün derim.
son açıklanan kontenjanlarda bu bölümden 3100 küsür adet öğretmen alınacakmış. iyi bir sayı gibi. keşke bi 2000 kişi falan daha alsalarmış. ama yapacak bir şey yok. bazı arkadaşlar* bazı puanları alacaklar ki bazı puanları alan bazı arkadaşlar atanabilsin. şimdiden hayırlı görevler ola.
En çok zorlandigim derstir. Uff yaa bi yapamiyorum.