bugün

Feminizmin erkegi kadini olmaz yalvarıyorum şunu idrak edin artık. Cinsel başlık görünce şakir şakir konuşan kardeşlerimiz feminizm deyince bi tepkiler bi tepkiler. Başlığı açan arkadasa da sorum var "feminist erkek" cok mu sıra dışı güzel arkadaşım. Bunda baslik acip yorumlatacak bişey yok. Feminist insan diye acarsin herkes derdini anlatır
"Belki birine kayarım" diye düşünerek sözde kadın hakları savunuculuğu yapan, biraz zorlasa vurduracak erkektir. Pardon erkek demişim. Hadi eyv.
Yaşayabilir. Diğerleri ölsün, aileleri de ölsün.
Bu ülkede iyi olan hiçbir şeyin güzel karşılanmadığını bu başlıkta tekrarladığımız iyi oldu, gerçekler acı.
radikal feministleri okuyup kendine gelmesi gereken erkektir. orayı bir araştır veya ayrılıkçı, lezbiyen feminizm de olur. bi gör sonra düşün. sen feminist olabilirsin ama onlar erkek olduğun için seni kapıya bile bağlamaz.

zaten hareketlerinin içinde bir tane bile erkek göremezsin.

tabi eşitlikçi feministler de var ama bu salt feminizm kaynaklı değil. mesela marksist feminist zaten eşitlikli olmak zorunda çünkü komünizmin amacı eşitlik. bu eşitlik algısı feminizm değil komünizm algısının bir yansıması.
aynısı liberal feminizm için de var, anarşist feminizm için de var.
feminist bir erkek olarak ilk söyleyeceğim şey kadınların, erkekler tarafından tecavüz edilmesi veya ağırlığı altında kalması için olmadığıdır. kadın ve erkek eşittir. insanların anlamadığı şey feminizmin kadının pozitif ayrımcılığını savunmadığı. erkeğin üstün, kadının ise engelli gibi muamele görmesi yanlıştır. kadın parasını da kendisi kazanabilmeli, poşetinide taşıyabilmeli. feminizmin toplum hayatını zorlaştıran, bozan tüm cinsiyetçi rollere karşı olduğunu anlayabilmek bu kadar zor olmamalı... kısaca feminist bir erkek bazı beyinsiz humanoidler tarafından " (bkz: erkeksi lezbiyen)" olarak damgalanan ve cinsiyetçi rollere karşı olan bir insandır.
erkek değildir. erkeklikten taşmıştır, adamlık mertebesine ulaşmıştır. feminizmin kadın erkek eşitliğini savunduğunun ve kadının da en az kendisi kadar insan olduğunun bilincindedir, onu dünyaya getirenin bir kadın olduğunun bilincindedir. anasına bacısına saygı duyan erkektir, gelecekte karısına da saygı duyacaktır.
bir erkeğin cinsiyetçiliğe karşı olması feminist gibi kadın kimliği barındıran hareketin altında var olması ve bunla anılmasını gerekmez. kadın erkek düşmanlığı toplum olarak bizi böler ve zararılıdır. bunu dile getirmek kimseyi feminist yapmadığı gibi feminizm adı altında hareket ediyor diye de göstermez.
zaten feminist hareket git gide daha da kadınlaşarak erkeği dışlar bir hal almıştır. cinsiyetçiliğe karşıyım diye yola çıkıp kadın cinsiyetini yükseltmiş ve bir çok kişiyi buna inandırmıştır. ( tabi tüm dalları böyle düşünmüyor)
yani demem o ki, insanın eşitliğini savunmak, sırf cinsiyet farkı var diye birinin diğerine baskı kurmasını doğru bulmamak bir hareketin adı değildir ve bu feminist harekete salt mal edilemez.
Eşitliği savunur. Farklılığı değil.
feministlikten anladığı 'benim de anam bacım var' dan öteye geçmeyenlerce dalga geçilen erkektir. günümüzde feministlik erkeğin görevlerinden biri olmalıdır çünkü kadının günden güne metalaştırılmaya çalışıldığı ve sosyal hayattaki varlığının yoksayılmasının istendiği zihniyetin yıkılması gerekmektedir.
"erkek mi? ahahaahhaahahahahaahaha" dedirten canlı türü.
çoğu duygusal, romantik, ezik, aptal ve submissive tiplerdir. yüzlerindeki eziklik ilk bakışta rahatlıkla görülebilir.
kuvvetle muhtemel embesildir..
Profeminist olarak adlandırılır.
Buray falan dinliyor olabilir.
benimdir. söylediğiniz gibi vurdurmuyorum. sadece kıymetlimiz olan kadınların hakkını savunuyorum olması gerektiği gibi.
meriçlik kurumunu kurumsallaştıran kişi.
Benim ulan.Abicim sizin ablanız,kız kardeşiniz anneniz yok mu nedir bu düşmanlık.Feminizm dediğiniz şeyi kadınların haklarının erkeklerle eşit olmasını savunur olmasi gereken bu zaten.
ilerde hayatı silkilecek feminist kızlar tarafından kullanılacak erkektir haberi yoktur.
onedio saçmalığında , erkeklere hakaret edip faşizm yapan editörlerin içeriklerine "like" atıyordur.
etiketçilerin içlerini rahatlatmak için açtığı başlıktır. feminist erkek diyerek kendilerince bok atmaya çalışırlar. kadın ve erkek ayrımı yapan kendini kadınlardan üstün gören koçum yiğidim ayağına birbirini ellemeyi fantazi edinmiş müsveddelerin desteklediği başlıktır.
O evrim henüz gerçekleşmemiş ve sadece bir kurgu olarak kulaktan kulağa yayılmıştır.
Kadın hakları koruyucuları. Kadınların beyaz atlı prensleri, kaslı melekleri...

Bu yılışık erkekleri diğerinden ayıran şey kadınlara daha çok değer vermeleri değil, kim bilir hangi niyet bozukluğuyla bu işe kalkışmaları bilmeyiz. Öncelikle sayın yılışık, kadınlar kendi haklarını savunamaz mı da temelinde tamamen cinsiyetçi bir bakışın yer aldığı böyle bir durumda safın kadınlardan yana? Zaten mevzu kadın erkek denkliği değil mi? Evet diyeceksin. O zaman sen bu kadınların kendi haklarını bile savunamayacak kadar aciz mi görüp " ayy dur kız ben de size yardım edeyim , beceremezsiniz şimdi." mantığıyla mı hareket edip kendinle ters düşüyorsun? Bir kere senin memen var mı? Yok. O zaman şöyle kenera çekil kalabalık etme!

Eğer bir insanın Kadın-erkek denkliği boyutunda haklarının elinden alındığının düşünüyorsan, bakın kadın demiyorum insan diyorum, işte o zaman adil olmak ve haksızlığa karşı durmak takdire şayan bir davranıştır. Saygı duyulur. Ama sen eylemlerinde bile hayvanlar gibi soyunup, sağını solunu boyayan, farkındalık uyandırmak isterken tımarhane kaçkını gibi görünen bir avuç akılsızın erkek versiyonu olduğunu iddia edersen, sana sadece gülünür sevgili erkek.
Düşünemiyorum resmen bir facia olurdu herhalde. Tez zamanda bırakması dileğiyle.
vurduran erkektir.