bugün

türkiye' nin avrupa kupalarındaki başarısını ön planda tutan şahıslardır.
birde üzülmek isteyipte üzülemeyenler vardır. ki ben bu gruba giriyorum. manyak mıyım ki ben isteyeyim fenerbahçe yenilsin o göğüslerinde taşıdıkları türk bayrağı mağlup tarafta olsun. ülke puanı, prestij vs... daha bunun gibi bir çok neden sayabilirim fenerbahçe'yi desteklemek için avrupa arenasında. ama... şimdi amalı kısıma geliyoruz. fenerbahçe taraftarı yıllarca avrupa arenasında galatasaray'ı izlemiş ve genel olarak desteklememiş biri olarak rakip taraftarların da aynı psikozda maç izlediklerini sanıyorlar. yalan yok bende gassaray'ı izledim yıllarca beşiktaşlı olarak ve onları sonuna kadar destekledim. ta ki bu başarıları kaybedip komplekse girmeye başladıkları zamana kadar. neyse konudan sapmadan daha fazla kapatalım. yapmayın canlarım, etmeyin maç sonrası rakiplerinize saracağınıza biraz özeleştri yapsanız hepimiz daha huzurlu ve mutlu oluruz. ayrıca üzüntünüzü de paylaşırız.
iddia oynamadığı halde ülkesini temsil eden bir takım avrupa kupalarına veda ettiği için üzülen taraftardır.

(bkz: tu kaka bana)
bildiğin naylon milliyetçidir. ülkesine hizmet etmenin yolunun rakip takımı avrupa maçlarında desteklemekten geçtiğini sanır. bir ülke puanı geyiğinden yola çıkarak vatansever olur. kıçındaki dona kadar herşeyi avrupa malıdır. evindeki her eşya avrupa malıdır, arabası, giysisi şusu budu hepten ithaldir. kısacası çoktaan kolonileştirilmiştir ama o bunlara bakmadan rakip takımı (ki o takımın oyuncuları her takımın oyuncuları gibi sadece para için oynar) destekler. kendi haline bırakmak gerekir bu tipleri. böyle böyle vatan kurtarırlar işte garipler.
tercih meselesidir, kimse yadırgamamalıdır..
ne fenerbahçe bir adamın düşmanlığıyla birşey kaybeder, ne de bu vatandaş
fenerbahçe düşmanlığıyla birşey kazanır..
Aynı zamanda galatasaraylı da olmayıp kadıköyde Fenerbahçe galatasaray finalini görmek isteyen kişilerde bu gruba girerler.
Potansiyel fb'li.
böylesi pek yoktur. genelde avrupada da olsa, türkiyede de olsa buna sevinir fenerbahçeli olmayanlar. he üzülen varsa da helal denir böylesine.
fener rum patrikanesi görevlileri, kanarya severler derneği, brezilya idman yurdu taraftarları, aziz yıldırımizm tarikatı mensupları.
milli takımı tutanlardır.

galatasaray lıyım.

not: bugün yenilen bjk, yanlış konu beyler.
milyonda bir hatta milyarda bir rastlanacak insandır. o şahıs ile bir gün karşılaşırsam fotoğraf çekip o anı ölümsüzleştirmek istiyorum.