bugün

nedendir bilinmez ama faşizan takılan insanların en belirgin özelliklerindendir küfürbazlık. efendim kendi düşüncelerine karşı bir düşünceyi kesinlikle hazmedemzler üstüne küfürle yanıt verirler.
fikir üretememekten kaynaklanır. lider olmadan bir şey söyleyemezler, küfredip geçerler. faşizmin gerçeği değil kanunudur. faşistler için kendilerinden olmayan insanların düşünceleri ve hakları önemli değildir. ya onlardansın, ya kan düşmanlarısındır.
faşizm bir ideolojidir. faşist diye nitelendirilen insanın, öncelikle ''ideolojik olarak faşist mi?'' onu değerlendirmek gerekir. bizim, küfürbaz olarak nitelendirdiğimiz şahsiyetlerin aslen neye taptıkları, neyi savundukları belli değildir. birtanesi kürt demiştir, malum şahsiyet bunu görür, belki okumaz bile direkt olarak ....... diye sayar. bu türdeki insanımsılar türkiye'de yoğunlukta bulunmaktadırlar. ideoloji yoktur, küfür vardır, tabular vardır; o tabulara dokunulduğu an küfür vardır ve herşey isim üzerinden değerlendirilir. savunduğu kişinin isminden başka birşeyi bilmez. ona küçükken ''komunizm kakadır'' denmiştir ve o komunizmi okumadan kakadır diye olaya girer. zavallıdır bu insanımsı. komunizme sosyalizme laf atarken, bilimsel temellere dayandırmaz. bu insanımsının yaptığı en iyi şey küfür etmektir. o faşist değildir, o olsa olsa bakteridir.
bunu faşizan düşünceleri olan bir arkadaşa söylediğinizde alabileceğiniz enteresan tepki sizi çok şaşırtabilir.

*kanka faşistler küfürbaz oluyormuş ne diyorsun?
+ne alakası var lan anasını sihımmmm tövbeee küfür ettirecekler şimdi.
anasını siktiğimin dünyasında bana bile faşist demişler sikerler, böyle işin sülalesine koyayım. bu bir gerçektir evet, görüştüler de benimle, ama sikerler..
-abi rıza var ya oğlancıymış.
-deme lan ibne oldu demekki bizim rıza.
-abi ne kadar faşistsin, ne öyle ibne falan yakışıyor mu hiç.
-* * * *
yasalarımızda, birine 'faşist' demeniz durumunda hakkınızda dava açılabilmektedir. yani 'faşist' başlı başına bir küfürdür. ironiye bakın hele.
türkiye de her vatanını seven insan; hakiminden savcısından tutun, askerinden polisine kadar, kemalistinden tutun orta sağcısına kadar bir kısım anarşist şerefsizler tarafından "faşist" olarak nitelendirildiği için normal olan durumdur.

aaa ne demişim? anarşik şerefsiz demişim?

bu yazıyı okuyan dantel/enternasyonalist arkadaşım; 10 bin yılın getirisi olan topraklarda atalarımın kanı sayesinde oturuyorum ben. senin sikindirik tarihi geçmiş, fos çıktığı tüm dünyada onaylanmış "it komünü" ideolojin benim atalarımdan gelen mantaliteme, mirasıma, vatanıma, milletime değiyorsa; küfür yemen normaldir. sopa yemen de normaldir. çok zorlarsan bacaklarına yemen de normaldir. daha da zorlarsan kafana yemen de normaldir. normaldir.

sen; insanların "mukaddes" olarak gördüğü değerlere saldırmayı, "anarşik felsefe" olarak görüyorsan, adam da senin ananı ağlatmayı ideolojik felsefe olarak görür, normaldir.

sen adamın dinine söveceksin, peygamberine söveceksin, şehitleriyle dalga geçeceksin, vatanını alaya alacaksın; adamın uğruna yaşadığı bütün değerleri, insanlığın var olduğundan beridir onur, şeref saydığı bütün mukaddesata saldıracaksın, saydıracaksın, sonra bana küfür etti diyeceksin? yakalarsa neler eder aklın hayalin durur. normaldir.

şimdi siz; çok ideoloji, siyaset bok püsür biliyorsunuz ya, "faşizm" in tepkiden yükselen bir dalga dubara olduğunu da bilirsiniz. eşşek gibi bilirsiniz hem de. ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali, pislik olmayan yerde faşist/faşizm olmaz.

insanları değerlerini müdafaa zorunluluğu hissiyatına sokup; sonra "vay faşist" diyemezsiniz. sokarlar.

hah; gidin elele tutuşun çay koyun şimdi.
ayrıca,

(bkz: faşistlerin tahammülsüz olduğu gerçeği)
ayrıca,
(bkz: faşistler çok rerörerö)