bugün

ota boka yavşak dediği gibi şimdi de ergen sözlük yazarlarının diline pelesenk olan faşizmi diline dolamıştır.

yakında üfürür; faşist müzik, faşist duygular, faşist referandum, faşist beyzbol...

ya anlamını bilmediğin kelimeyi kullanmasana arkadaşım!!!

ben piyano çalıyor muyum?
(bkz: fazıl say işbaşında)
Artık bu memlekette yaşayamam dedin sittirdin gittin eyvallah dedik.Hala ordan kötü mahalle karıları gibi ne laf yetiştiriyosun?
Özrün kabahatinden büyük,allah vurmuş bide benden bulma.
tamamen zırvardır, başka birşey değil. o değil de başbakan fazıl say'ı ciddiye alsa keşke verse şöyle en güzelinden cevabını, tıksa ağzına o faşistleri, kriminalleri, o gündemde kalmaya çalışıp duran insan müsveddesini bir otuttursa o gündeme , bir daha inemese gündemden *...
o değilde entel, kültürlü bi adamım diye dolaşıyor ülke başbakanına faşist diyor herif.

entry canlandırıldıktan sonra gelen ek: sayın abi * ulusal gazetenin sitesinde başbakana demediğini bırakmıyor. ama biz burada göt etmek gibi tabirler kullanınca silik alıyoruz... sansüre karşıydınız lan hani?
(bkz: yavşak)
lan küçükken müzik dersinde "dünyaca ünlü piyanistimiz fazıl say var..." derken ne kadar gurur duyuyordum; lakin bu adamın gerçek kişiliğini görene kadar. allah yetenek vermiş ama beyini götürmüş bu adamın. derdi ne anlamış değilim yani. referandumda ne diyorsan de çok da tın ama iş mi çıkmıyor da teklif yapsınlar diye böyle saçmalıyorsun anlayamadım bir türlü. artık bu heriften tiksinmeye başladım. cidden gitsin başka ülkede yaşasın bence de. o kadar istiyordu zamanında.

tanım: fazıl say'ın her zamanki hali.
(bkz: fazıl say ı destekliyorum)
faşizme karşı olmak da faşizm dediler ya ben birşey demiyorum. benim bildiğim başkasına katlanamayan adama faşist derler.
özgürce eleştiri yapmıştır. birileri gibi hakaret edip tehdit etmemiştir. türkan saylan sendromlu hastalıklıymış vay anasını tek başına mı yaptın bu tespiti. kendileri gibi düşünmeyeni tehdit edip sindirmeye çalışanları demokratmış diye destekle iki laf yapana burada yaşamasın de. işte senin demokratlığın insan benzeri ürün.
(bkz: fazıl say dan başbakan a sansar salvo)
fazıl say dan başbakana salya olarak okunmuş başlık.
görsel

piyano çalarken ağzının kenarından salya akmasıdır.