bugün

3254634573357 kez tekrarı verilse seyrederim. Ama nedense kerim'i hala sevmiyorum. Adam çok uyuz amk.
hala suçunu açıklayacakları sahneyi beklediğim dizidir. (bkz: swh)
Her ne kadar farkındalık yaratmak amacıyla çekilmiş bir dizi olsa da yayınlandığı zamanlarda ülkedeki tecavüz ve cinsel istismar olayları artmış. Sanırım problem insanlarda çünkü olayı farkındalık açısından ele almaktansa örnek almayı tercih ediyoruz. Garip ama gerçek bir bilgi daha o yıllarda suçunu itiraf eden tacizciler diziden etkilendiklerini belirtmişler.
Beren saat'in 3 ay içerisinde ateşli bihter'den masum fatmagül'e dönüşmesine neden olan dizi.
Konu: Tecavüzcüyle yaşanan aşk ve bunun normalleştirmeye çalışılması.
türk sinema tarihinde birçok örneği daha vardır.
(bkz: nuri alço)
(bkz: tecavüzcü coşkun)
(bkz: aydemir akbaş)
(bkz: fırıncının küreği)
(bkz: fırçana bayıldım boyacı)
(bkz: kartal pendik gittik geldik)
kaşaroz olması.
Cevap;
Biz onu bihter sandık.
Hülya Avşar versiyonunun Beren Saat versiyonundan çok çok daha iyi olduğu eser.

Hülya avşar iki filmde kendini aşmıştı:Biri bu, diğeri Berlin in Berlin.
şu dizinini yapımcılarına bir şey sormak istiyorum.

ulan siz, seksen bölüm boyunca bir kadının tecavüzcülerini hapse attırmaya çalışmasını nasıl izlettiniz insanlara? Otuz, bilemedin 50 bölümde kapanacak bir olay; çeşitli entrikalarla 80 bölüm uzatılmış. mesele tecavüz duyarlılığı yapmaktan çıkmış zaten.

edit: dizinin adı fatmagülün suçu ne ama fatmagülden çok reşat ve münir söz konusu.
iyi ki olmuş bir dizidir evet.
Beren saatin oyunculuğunu konuşturduğu güzel bir diziydi.
Anlamsız bir dizi.
Anlamlı bir dizidir.
Siz burda istediğinizi söyleyin zaten 80 bölüm sürüp efsane bir şekilde bitti.
Kerim niye fatmagülle evlendiği için gerizekalı oluyor o kokuşmuş herid fatmagülümüzü haketmedi evet.
O kokuşmuş kerim orjinalinde tecavüzcü şerefsiz aşağık herifin teki piçtir.
fatmagül ün tek suçu beren saat olması.
Yoktur aşağılık tecavüzcü piçlerin kurbanıdır evet.
Kerim hem kıza tecavüz edip de hem de evlenecek miydi bu ne biçim iş lan itler bu ceza mı kokuşmuş herifler. Kızınız fatmagül olsaydı görürdüm sizi.
Zamanındaki en güzel dizi işidir evet.
Zamanında ne kadar da boş kanunlar varmış be el kadar bebeklere tecavüz ediliyor onlarla el kadar bebeklri de evlendirin yazık.
içinde mağduriyet de haksızlık da bulunmayan dizimsi.
çok güzel dizi...
zamanının boş kanunlarını eleştirmek için yapılan filmdir fatmagülün suçu ne 1980... k,rlendin gözüyle bakıldığı için tecavüze uğrayan kadına yazık... zamanında tecavüzcülere gün doğmıuş olduğunu belirtmektedir evet.
bazı kokuşmuşlar niye eksiliyor anlamak da zordur yazık... sanki yasaları ben koydum ben kaldırdım mallar salaklarç... ya da kendi kokuşmuşluklarını görmek de zorlarına gitti.