manisanın ilk anadolu lisesi olan çingenelerin ortasına kurulmuş ortamı hoş okulum.
mezunlarının illaki uğradıkları son derece disiplinsiz fevkulade lise olmakla beraber harika öğretmenler barındırır bünyesinde. (bkz: FAL)
okulun bahçesinde çevresinde oturanlar-piknik salça kurutma atlarıyla gezinme atlarının otlanması vs.olaylarını rahatça yapabildiği okuldur.*
ilkokuldan sonra girdiğim, ve ortaokuldan sonra gelenlere "biz yedi yıllığız olum,sizse ikinci elemesiniz,sekınd edişınsınız:)) diye kafa buldugum mustesna eğitim yuvası.
ertan yenice, metin keçeli, mustafa yörük, ilhami inan gibi öğrenci psikolojisinden anlayan, onlarla öğretmen-öğrenci iliskisinin yanısıra arkadaş olmayı da başarabilmiş kaliteli hocaları bünyesinde barındırmaktadır.
okulun çim sahası olmasına rağmen yılda ancak bir kere kullanılması da akılda kalan bir özelliğidir.
ama üniversiteyi de bitirmek üzere olan biri olarak, en iyi zamanlarımı geçirdiğim eğitim yuvam, biricik lisemdir.***

3 yıl sonra edit: tamam sensin.
ilkokuldan sonra girenlerin, ortaokuldan sonra girenlerle kafa bulduğunu sandığı güzide eğitim yuvası.

birbirinden muhteşem 4 yıl geçirdim bu okulda. sertaç, yavuz(arap), burak(kakaz), ilkin, hüseyin(man de boer), onur(balon), arif gibi çok kral çocuklarla çok kral 4 yıl.
(bkz: fatih lisesi)
Mezun olduğum okul. Eskiden daha da şatafatlı bir okuldu. Bahçesinde açan papatyalarla kız tavlar. Devecilerin bağladığı atlara binmeye çalışırdık.

Kıymetini bilmeyene okulun halısahasının pvcleri girsin efenim.
Fatih sultan mehmet anadolu lisesi var genc izmir .