bugün

böyle adamlarla aynı ülkede nefes aldığım için bende ağlamalıyım.
kışkırtıcı bir tarzda giyinen bir kadının erkeklerin iştahını açtığı bir gerçektir. ancak, tercihini açık giyinmekle kullanan bir kadını taciz etme hakkını kendisinde bulabilen bir erkek, cinsel yönden sorunlu, tecavüze meyilli potansiyel bir suçludur. erkekliği, böyle giyinen bir kadını taciz ederek kanıtlamaya kalkışmak, o kadının giyim tarzıyla kıyaslanmayacak kadar ahlakdışıdır.
evet sen taciz et diye öyle giyiniyor kendisi zaten,aferin çok iyi düşünmüşsün .
annem göster ama elletme dedi.
gerzek paratoneri kadındır. bu kadar. uzun uzun cümleye gerek yok.
normal bir kadındır efendim, insan olan ağlar zaten böyle bir durumda. bir kadının giyim tarzı sizi niye bu kadar ilgilendiriyor acaba sayın öküzler? kısacası sanane yarraam isteyen istediği gibi giyinir.
yargılamanın ne kadar kolay olduğunu bana gösteren kadındır.
siz ne zaman bu kadar öküz oldunuz merak ediyorum.
aydın gibi batıda, izmirin dibinde merkezde bir yerde yaşıyorum yıllardır. ben çocukken kapkaçcılık vardı o da büyük şehirlerde falan, buralarda öyle şeyler olmazdı. cinayet, hırsızlık gibi büyük şeyleri herkes duyardı. müthiş ilginç bir olay yani. pencere açık demir parmak yok öylece uyunurdu sıcak yaz günlerinde. yolda birileriyle denk gelmekten yürünmezdi. şimdi zor.
kuşadası didim bodrum izmir dibimizde olduğundan çok da alışıktı herkes kısa şort görmeye, mini etek görmeye.
kimse de ilgilenmezdi kimin ne giydiğiyle. başörtü vardı ama şimdiki bağlama şekliyle değil. hayatında en az bir kere tarlada çalışan insan gören, veya bi köye giden anlar o bağlama şeklini.

sokakta oynarken kırk yılda bir kara peçeli kadınlar geçerdi. oyunu bırakıp dikkatle bakardık. ilginç gelirdi.
yıllar geçti, biz bir korku imparatorluğunun içinde bulduk kendimizi.
kadınız ya kendimizi sakınmamız gerekiyordu erkeklerden. ama onlar da sahilde slip mayo giyiyor. sus terbiyesiz! istediğini giyer erkek o.
yani sana neyin çekici veya itici geldiğini bile sormaz oldular. her şey erkek için. aman teşhir olurlar saçının telinden
ört. ama bi yandan da göster oğlum amcalara pipini!

daha dün, bu övgüyle bahsettiğim güzel şehrin en işlek yerinden elbise giymiş bir arkadaşımla geçerken, iyice yüzüme vurdu gerçekleri geçen zaman.
sizin gerektiğinde çok güzel kadın dövmek için kullandığınız kuvvetinizi kendimde bulsam, dişlerinizi söküp ağzınıza verirdim, bakışlarımdan da anladınız bunu zaten. bir de dönüp dönüp baktınız, yavaşladığımızı anladığınzda siz de yavaşladınız. o sırada bir tanıdığınıza denk geldiniz. evleniyormussun bilmemne abi hayırlı olsun dedi tanıdığınız. evleniyorsunuz bir de düşün. bence o radikal karar için biraz daha düşünün, başarabilirseniz.

daha az önce pencereden baktım iki kadın gördüm, biri bakkaldan dönmüş, biri bir yerlere gidiyor. dikkatimi çok hızlı yürümeleri ve suçlu gibi başları önde gitmeleri çekti. sizce neden?
yarım saat sonra sarhoş oldukları attıkları naradan belli olan, -bakmaya gerek yok seslerinden anlarsın.- içmiş ama bunu tüm mahalleye belli etme azmini kendinde bulan adamlara denk gelmemek için olabilir mi?

otur bir kere düşün, kimse sana göre giyinmek zorunda değil. herkeste bir beyin var. sen de keşfet.
erkeklerin evrimini tamamlamadığını nereden bilsin kadın. insan demek düşünmek demek,irade demek. hayvanlar bile karşı cins istemeyince çekip gidiyorken, insanlar hayvandanda öte demekten başka çare kalmıyor.
öncelikle zaten bu başlığın kendisi taciz ve hakaret içeriyor.bir kadın nasıl fahişe olur. azgın bireyler için son derece normal bir kıyafet bile fahişe olmak için yeterliyse zaten erkek egemen bir ağızla kurulmuş bu başlığın ne gibi bir anlamı olabilir. bir kriter mi vardır, şu noktadan sonra fahişe olunur diye? nedir anlam vermek mümkün değil.bir kadın kendisi için giyinemez, amacı hep erkeğin gönlünü hoş tutmaktır zihniyetinin yansıması. evet kadın sizin gibi mahlukların fahişe gibi diye nitelendirdiği şekilde de giyinmekte özgürdür, hayvanca davranıldığında ağlamakta da.

not:fahişe kavramının hakaret anlamında kullanıldığı erkek diline vurgu yapmak istedim. bu kavramın asıl anlamına değinmeden.
nasıl giyinirse giyinsin tacizi haketmeyen kadındır. (bkz: şakirt başlıkları)
giyim tarzına, sırf kendi inandığı tarz olmaması hasebiyle götünden fahişe kategorisi ekleyen, kadının rahat veya açık kıyafet giymesinin erkeğe taciz hakkı verdiğini düşünen yobaz armutların eleştirdiği kadındır.
türbanlı fantazisi olan arkadaşım var. yani bunun açık giyinmekle alakası yokmuş. türbanlı kadın arkadaşıma şehevi duyguları çağrıştırıyor diye gidip taciz etse haksız değil öyleyse. kimse kimsenin namus bekçesi değil kardeşim. işinize bakın.
fahişeyi memur yapan zihniyetin sıçtığı öbeksel düşünce.

lan lale yol kenarlarında gezen fahişeler sadece mini etek falan mi gidiyorlar . çingene eteği giyani var , mini giyeni var , kot giyeni var var oğlu var ulan aq salağı o zaman gidip bütün kadınları mı taciz etmek gerekiyor.
bireyin giyindiği hiç bir kıyafet, karşı taraftan gelen ve eylemle ortaya çıkan suçu meşru kılmaz. olayı tersinden düşünürsek konunun mantığa dayalı kısmını görebiliyoruz.
örneğin; plajda şortunuzu giyinmiş, güneş yağınızı sürmüş güneşlenmeye hazırlanıyorsunuz. yan tarafınızda eşcinsel mahmut abi var, tanımıyorsunuzda. şezlongunuza havlunuzu sermek için eğildiniz ve kalçada bir el, resmi halde okşuyor sizi. ne dersiniz?
- ben şort giyindim. üstüm çıplak, altımın yarısı çıplak. Mahmut abi eşcinsel yapacak bişe yok, suç benim.
- elle abi elle! ben bu şortu giyinerek suç işledim, erkeğin orospusu gibi piyasaya çıktım. haktır bana.

falan mı? biraz kendinize yontun bazı durumları, boş konuşmak kimseye bir şey kazandırmaz!
Tutarsız kadındır. bir oranlama yapmak gerekirse, tabiri caiz ise "hanım hanım" giyinen kadın zümresiyle dekoltenin gözüne vurmuş kadın zümresinin tecize uğrama sayılarını bir istatistik haline getirirsek; dekolte takılan kadın açık ara önde olur. buradan çıkan sonuç şudur ki: açık saçık giyinmek ağır tahrik unsurudur.

çıplak bir kadın kısa şort giyip g-string'inin iplerini kenardan gösteren kadına göre daha az tahrik edicidir. *
bir çok * sözde modern ucubeler erkeğe bok atacaktır. fakat tahrik unsuru olmasa tahrik olmayacak milyonlarca erkek var bu ülke vatandaşları arasında. sen eşşeğin aklına ne diye karpuz kabuğu düşürürsün ki.
taciz edenin lezbiyen bir kadında olabilecegi ihtimaller arasındadır. ve erkekler artık bu abazanlıktan kabarmış yanlarını törpülemelidirler.
medeniyet dediğin açmaksa bedeni, desenize hayvanlar sizden(!) daha medeni.
Her iddiali giyinen kadinlara fahise gozuyle bakan yobaz insanlarin sacma sapan onermesi.
(bkz: komşu sizin öküz gene sözlüğe kaçmış)
yanlış bilgi yanlış düşüncedir. tecavüz ruh hastalığıdır, psikolojik rahatsızlıktır, cinsel açlıktan çok şiddet eğiliminden kaynaklanır. birşeyin asıl nedenini görmezsen bir gün sen de tecavüze uğrarsın yani.
(bkz: kızın tecavüzü hak ettiğini düşünen yobaz)
Açık giyindiği için bir kadını taciz etmeyi haklı görmek, sahibinin yanından ayrıldığı bavulu çalan hırsızı haklı göstermeye benzer. Bu kişi der ki, kardeşim sen de bavuluna göz kulak olsaydın, sahip çıkıp korusaydın.
Burada yanlış düşünülen yer, söz konusu şeyin bir bavul değil 'insan' olduğu. Yani, karşındaki kişi bir canlı, insan; video görüntüsü değil. Dolayısıyla istemediği hiçbir şeyi yapamazsınız, ki taciz edilmeyi kim ister ki?
erkek elbet nefsine hakim olacaktır amma velakin kadında namusuna sahip çıkacaktır. kıçını başını açıp gezmek namussuzlukmudur diyecek arkadaşlarada peşin cevap vermek gerekirse içine don giymeden incecik tayt giyip kıçını başını sallayarak gezmekde göreceli bir namus kavramı oluşturmaktadır.
Avrupalılar çıplak dolaşıyor neden erkeklerinde iş mi yok var ki çocukları oluyor ama mesele ilişkiye girmek değil, mesele abazalık ve yobazlık kendimizle çelişmemiz meselesidir. Şimdi fahişe dediğin kıza bakarsın niye dikkatini ve algılarını açmıştır ve seni kabul etse sahiplenirsin seversin hatta âşık da olabilirsin şimdi nerde o ilk gözle baktığın ya da burada bu konuyu açan kişi? Yani arkadaşım ne açan fahişe nede kapanan. Ahlaklı bir kişinin kendini yetiştirmesi ve karşı tarafın algısında biter. Her ne olursa olsun ben kadınları seviyor ve dünya üzerinde olmaları hayatımızı paylaştığımız anlarımızda olmalarından memnunum. Sen git çarşaflar içerisindekilerine bak onu bile çıplak görürsün o halde ne diyoruz sapık olma adam ol ki karşındaki de sana adam muamelesi yapsın. Hem ne demiş Mevlana " ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok ne elbiseler gördüm içinde insan yok".
"sadece böyle giyinen kadınlar mı taciz ediliyor" sorusunu akla getiren kadındır.
yahu allah aşkına beş yaşında çocuğu istismar edenler varken suç mini etekte midir?
farkındalık eşiğine henüz gelememiş kadınlardır.bir kısmı ise erkeklerin otuzbir çektiğini sapık yönlerini bile bile 'bacağım çok güzel,belim çok ince' diyerek sokaklara dökülmektedirler .hemen her hafta en az 2 tane tecavüz haberi çıkıyorken bu güzelliğimi belli edeyim hevesi hayret uyandırıyor doğrusu .ancak yine de kötü niyetli bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum,çocukluk veya kadınlık hevesi olarak bakıyorum .bu yaptıklarının yanlış olduğuna göz kapamamıza sebep olur mu ? elbette hayır .