bugün

bugün itibariyle RTE tarafından Balıkesir mitinginde yapılan tespittir.
sıradaki çılgın projenin açıklanmasıdır.
facebook u kapatacağız nurluyüz.com açacağız!
Facebook yerine http://www.gonuldensevenler.com adlı siteyi gündeme taşıyacak söylemin altyapısıdır.
kendi kuyusunu kazan bir adamın açıklaması. şu ülkede facebook hariç interneti komple kapatın, kimsenin sesi çıkmaz, ama facebook'u kapatırsanız, kapatmaya kalkarsanız sivil darbe olur.
hiç şaşılmayan rte tespiti. ucube diyerek heykel yıktıran zihniyet "çirkin" facebook'a ne yapabilecek acaba merak konusu. heralde hükümet zuckerberg'e yüksek kınamalarını iletmiştir.
Sözü sarfeden kişiye sorulması gereken soru şudur (bkz: Sen hiç aynaya baktın mı)
yobaz zihniyetin gençleri zehirlediği gerçeğinin üstünü kapatmaya çalışan zavallı düşüncedir.
rte nin facebook u değerlendirirken kullandığı "fazlasıyla sanal" ifadesine katılmamak elde değil. insanları asosyallaştırdığı, ve gerçek hayattan alıkoyduğu bir gerçek. fakat bu bir siteyi çirkin yapmaz. kullanım tarzını çirkinleştirir.
twitter daha mı gerçek sorusunu akıllara getirir.

cumhurbaşkanı orda gazeteciler , ünlüler , siyasiler orda. tek fark twitter de siz konuşuyor biz okuyoruz facebook ta biz paylaşıyor siz bozarıyorsunuz.
sizin ordan öyle görünüyor olabilir ama bizim burdan gayet güzel görünüyor.
(bkz: profilden güzel aslında)
22 Ağustos tarihinden sonra bir bahane bulup facebook'u kapatacağının sinyalini veren ileri demokratik, özgürlükçü(!) başbakanımızın görüşü.
dün facebook hesabımı bir daha dönmemek üzere bir bildirim yayınlayarak dondurdum. * çirkin bir teknoloji olması hususu ise sana bağlıdır. peygamber efendimizin bir hadisi vardı:

ben ayna gibiyim, insanlar bana nasıl bakıyorsa kendisini öyle görür, diye. çarpıtılmasın tabi ama bu da öyle bir şey... bakış açısına bağlı.
tayyip hafiften facebook u da sansürliyecek onun sinyali bu ama;

gündemden kopmuş ayh asqıımı ben cooh severim kiiii tarzı yazılar yazan insanları bile delirtir bu durum.rte kimdir oama face i kağadığı için ayaklanırlar.o salaklar bile internet sansürüne karşı dururlar.inşallah tayyipcik öyle bir hamle yapar ki nasıl miting yapılırmış toplanılırmış görür.
rte'nin yıllanmış iktidarında az da olsa sempati duyduğum tek lafıdır.