bugün

abicim her birini kullanan tipler var ya, gerçekten başka işiniz yok mu bilader. 45-50 yaşındaki amca misali sadece facebook kullanırım ve sadece onu takip etmek bile beni yoruyor lan. adam günde 10 tane twit atıyor, 3-4 instagram resmi paylaşıyor ve olabildiğine snap atıyor, babuş ciddi misiniz ya. var bir tane işyerinde böyle bir kız, facebookta sürekli resim paylaşır, twitterda sürekli birşeylerden yakınır, instagrama sürekli pug cinsi köpeğiyle sarmaş dolaş resim koyar, snapin dibine vurur, işyeri whatsapp grubunun en aktif elemanı, yeni iphone da aldı, ciri nabıyon, ciri nörüyon. abi kendinize gelin nolur ya, istirham ediyorum.
foursquare varmış swarm olmuş falan daha 2 hafta önce öğrendim, arkadaşlarımla buluşuyorum elde telefon adam gibi muhabbet de edemiyoruz, "tinder aç tinder" adında bir giriş cümlesi bile çıktı başımıza. bir de öylesine ciddiye alan var ki, instagrama şu fotoyu koydun niye altına bu yorumu yazdın?, adam bana bu tweeti atmış niye rtledin? o kızla konuşmuyoruz artık niye facebook fotoğrafını beğendin? falan gibi iğrenç iğrenç kavga nedenleri oluşmaya başladı ciddi ciddi, annemi babamı niye facebookta onlar request atmadan evvel ben eklemedim diye ailemle kavga ettiğimi biliyorum sözlük. babamın 5000e yakın arkadaşı var, akpye sayar söver tamamen, başka hiçbirşey yapmaz facebookta, annem desen fıkra paylaşır, "bu kardeşimiz için lütfen paylaşalım, her beğeni ve her paylaşım bu zavallı yavrucağız için hayır duası olsun" gibisinden paylaşım yapar, ayrıca arkadaşlarıyla çektiği fotoğraftaki karede bulunan kızları inatla whatsapptan bana yollar bak "bu kız avukatmış, sevgilisi varmış ayrılmış, bir tanışmasanız mı?" gibisinden. dikkatinizi çekerim, şu olaylar başıma tamamen facebook nedeniyle gelmiş olaylar, ve insanlar her sosyal medya ağında account açıp baya baya işsizliğin dibine vurabiliyor. bravo ne diyeyim.