bugün

facebook'ta envai çeşit aşık türü bulmak mevcut. bunlardan ilki, genellikle sagopa -kolera *, sansar salvo* ve model dinleyip sözlerini paylaşan grup.

ikinci grup ise daha çok ağır abi aşıklar bunlar; youtube'dan rakı slaytlarıyla bezenmiş müslüm gürses, ferdi video'ları paylaşan gruptur. bu gruptaki aşıkların bir özelliği de yazdıkları sikimsonik özlü söze parantez açıp "anlayana" diye anlamsız bir not yazma ihtiyacı duymaları, gerizekalı mıyız yarram.*

üçüncü grup ise az entel geçinen ve öyle arabesk tavırlar takınmayan daha çok şiirlerle ve ünlü düşünürlerle aşkları belli etmeye çalışan insanlardır. bunlar mesela can yücel'i pek severler, hemen can yücel facebook sayfasını beğenirler. oysaki "bağlanmayacaksın" şiirinden başka bi bok bilmezler.
Eğer iki aşık insandan bahsediyor isek birbirlerinin duvarlarında bir sürü kalp içeren gönderileri göndermeyi kendilerine görev edinmişler altlarına ''seni çookkk seviyorummm aşkımmm çok güzel bu iyi ki varsın kalkkalpkalp'' gibi yorumlar yazan insan tipledir.
hayır tamam birbirinizi seviyo olabilirsiniz aşık olabilirsiniz de bunu bu kadar reklam etmeye ne gerek var gerçekten anlamıyorum. biri bu gidişata dur demeli artık.
hesap adları genelde hatunun ismi+erkeğin ismi+erkeğin soyadı formülünden yola çıkılarak hazırlanır.
birbirlerinin her paylaştığı şeyi beğenip altına bende seni aşkım <3 diye yorum yapan insan tipi.
birbirlerini videolarda, çeşitli fotoğraflarda etiketleyip; duvar yazılarıyla ileti gönderip güzel gözükmeye, aşklarını duyurmaya çalışıp sevgilisine cilve yaptıklarını sanan insanlardır. dışarıdan izleyen birisi olduğum için genelde bunlara gülerim. neden bilmiyorum denk geldiklerim halil sezai'ye fena takmış durumda. isyeaaağğğn ayayayayayay gına geldi artık, bi bitmediniz anasını satayım diyorum kendi kendime ama ne yapayım yine de seviyorum lan onları ben. iyi insanlar onlar, vallahi bak.
mart ayındaki kediler gibi birbirlerine facebook üzerinden kur yaptıkları için arkadaş listesindekilerinin bir hayli canını sıkan tiplerdir.
anlattıkça midem bulandı dostlar. kadir kıymet bilmez hayvanlardır bunlar.
haber kaynağımdan çıkararak rahata kavuştuğum facebook tipleridir.*
içimi bayan, beni benden alan, özel hayatından banane denilesidir. adı üstünde o "özeldir". onu sevgilinle yaşa, listendeki 351 kişiyle değil. aranızdaki sorunlar bizi ilgilendirmiyor sayın aşık! denilesi tiplerdir.
kazık kadar olup da hala isimlerinin baş harfini kalplerle yazan insanlardır. evlerden ırak! *