bugün

saçma ötesi facebook uygulamarından biri daha. bunu diğer saçma sapan uygulamalardan ayıran özelliği ise abazanlığa hizmet etmeyecek olmasına rağmen bazı abazanlar tarafından profile eklenmesi. genel olarak facebook aparatlarının pezevenklik amacı taşıdığını ve profilinde 586 tane gruba üye olduğu görülen yurdum gencinin tek amacının facebook'tan hatun kaldırmak olduğunu varsayarsak, bu uygulamanın amacı ne?

facebook'ta seni kim düşünmüş, resmine kim bakmış, profilini kim ellemiş falan fıstık türü uygulamaların hangi kulvarda olduğu ayan beyan ortada (bunu da hep kullanmak istemişimdir bu entrye nasip oldu). düşünün bir kere, bana benzeyen başka bir salatalığı görmeyi neden isteyeyim? zaten her sabah aynaya bakıp görüyorum bu sıfatı, başka bir tanesine daha ihtiyacım var mı?

sıfatın aman suratın hangi ünlüye benziyoru anlarım, kevin costner filan çıkarsa millete caka satarsın "bak ganga sen mickey rourke'a benziyodun ben kevin costner çıktım yakışıklıyım demek ki" gibi. seni karşı cinsten birine benzetse yine bir abazan aktivitesine fırsat vereceğinden işe yarayabilir (bu nasıl olur hiç düşünmedim ama), fakat sakallı, bıyıklı bir adam çıkacak karşına, sonra? ekle-mesaj at, "ee şey merıba, ben feyste tıpatıp ikizimi arıyordum da siz çıktınız", cevap, "af buyur?" başka ne diyebilirsiniz? kısacası sittiri boktan bir uygulamadır bu, kullanmayın, kullananları uyarın.
gerizekalı gruplardan biri daha.
(bkz: beğenmiyorsan tıklamazsın gülüp geçersin)
gereksiz, saçma, lanet olası ve yalan bir facebook uygulaması. bu uygulamayı kullanan insanlar kendi kullandıkları yetmiyormuş gibi bir de sürekli olarak davet göndererek "kullanancaksın ulan" tadında baskı yaparlar.

(bkz: zorla mı lan)
(bkz: zorla değil mecburi)