bugün

facebookta mutlaka rastlarsınız böyle tiplere. cesaret, erdem, aşk, kahramanlık, sosyal mesaj ve felsefeyle ilgili baya iddialı şeyler yazarlar. yazdıkları çoğu zamanda kendilerine ait değildir. şimdi bu kimselerin bazılarını hiç tanımasam nerdeyse yazdıkları gibi olduklarına inanacaktım. böyle kendilerinden büyük laflar sarfederek bir bok olduklarını sanarlar ama yaptıkları mallıktan öte değildir.
en azından yazabiliyorlardır, saçma sapan sayfalarla uğraşmıyorlardır ve çoğu alıntı olsa da içten paylaşılıyordur efenim. bir de sadece kendisine ait olan sözleri yazmaları oku oku doyulmaz. ayrıca mal değillerdir ki, burada milyonlarca kişiden bahsedilmektedir.

edit: imla hatası düzeltildi.
aynı mallar devamında da video paylaşıp, %100 gülme garantili, izleyin kopacaksınız, bu videoyu 10 kişiyle paylaş şöyle böyle olacak, gibisinden devam ederler.
birde sürekli her an yaptıklarını yazan mobil salak versyonları vardır.
-şimdi sicmaya gidiyorum
-dışardayım yürüyorum
-akşama burdayız şurdayız*
iki kitap açıp okusa onun bunun özlü sözlerini yazmak yerine kendi cümleleriyle derdini anlatabilecek kişilerdir.
Beğendiği sözleri paylaşan insanlardır.
kendilerinin asıl amacı, evet nihai amacı kız düşürmek olan ergen çocuklardır.

kız gelsin de bunun paylaştığı söze:
--"ayyyhhhhhyyy!.... nhe qadhar quselllllllll... mmm:((", yazsın sonra da muhabbet başlasın, eller havaya..
oldu canım görürsem söylerim..

ilgi çekmeye çalışmaları, alıntı yazıları face denen bok çukurunda paylaşmaları ile de "kültürlüyüm ben" havası vermeye çalışırlar..
açıkça söylüyorum,

kültür seviyesi belli bir seviyeye gelmiş, gereksiz şeyleri umursamayan insanın facebook'u olmaz..

canınız cehenneme allahın belaları..
şarkı sözü yazmaktansa aforizma yazmayı tercih ederim.
bu türün örneği olan insanlar, özlü sözleri yazdıktan sonra chat'ten; kanka durumumu beğensene" diye mesaj atarlar.*
içindekileri güzel bir cümle ile sanatsal bir dil ile anlatan söz bulduğunda bunu 'ne düşünüyorsun' kısmına yazması gayet normaldir. o anda düşündüğü şey odur.