bugün

mallığın daniskasıdır, patiskasıdır hatta ve hatta pandispanyasıdır.

aptallığın sınırlarını zorlayan insanlar var bu dünyada. ve ben şimdi tam burada iddia ediyorum ki; bu facebook ta che hayranı olanların büyük çoğunluğu türktür. ve bu iddiamı bir adım daha ileri götürüp diyorum ki; bu türklerin de yüzde elllisi aynadan cep telefonu ile kendi fotoğrafını çeken türk kızları, yüzde yirmi beşi daha che nin kim olduğunu bile doğru dürüst bilmeyen otuzbirci lise ergenleri, geri kalan yüzde yirmi beşi de 'olum che hayranı olan karılar veriyormuş, hatta onlar teklif ediyormuş' mantalitesinde olan yurdum öküzleridir.

varsa aksini iddia eden beri gelsin hacı gümüşler.
böyle şeyler gösterişten uzak yürekten olmalıdır aaaa bak ben facebok'ta che'nin hayranıyım ya sen? ben de senin hayranınım...
saçma sapandır eğer doğru dürüst araştırlmamışsa eğer doğru düzgün bilnmiyorsa
+kaç tane che kitabı okudun
- eeeee....
bakın ''eeeeeee'' lerin sayısı çoktur...
sırf hava olsun diye ateist olan ve bunu yayan adamdan farkı olmayan tiptir. bunun bilimsel adı da metalaştırmadır. bir zamanların adının anınmasında sakınca görülen isimlerin zamanı gelince değerleri düşsün diyerekten her türlü internet ortamında efendime söyliyim tişörtlerde kahve fincanlarında anahtarlıklarda kullanılmasıdır. diğer bir örnek için (bkz: deniz gezmiş)
Genellikle ergenler arasında yapılan eylem. Ayrıca bu kişiler sadece bir iki tane Che sözü okuyarak bir anda Che'nin savunucusu olduklarını ilan ederler. Che mezarından kalkıp Facebook'ta bu hesapları keşfetse yaptığı işlerden, kendinden nefret eder, adını tarih kitaplarından sildiremeye çalışır.
adamın adını öğrenmekten bir sonraki adımdır. facebooktaki birçok şey gibi bu da klişedir.