bugün

muhtemelen önüne geleni ekleyen ve içindeki aşağılık kompleksini bastırmaya çalışan kişidir..bu kişilerin önemli bir kısmı kadın olup bir kısmı da ''sanal alemde kadıncılık oynayan'' ibne ruhlu bazı erkeklerdir..

en sosyal hatta en medyatik adamın bile 500 arkadaşı olamaz..böyle birşey olması mümkün değil..bir insanın samimi olduğu en fazla 20 kişi vardır günlük hayatta..o da çok istisnai bir durumdur..500 kişi ne lan ? bence facebook'da 50'den fazla arkadaşı olan herkes patolojiktir..

şimdi öyle adamlar varki..bakıyorsun adama..günlük hayatta genelde yanlız veya bir-iki kişi ile takılan bir tip..face hesabına bakıyorsun 200 tane arkadaşı var..hiçbir inandırıcılığı yok yani olayın..baştan aşağıya koca bir saçmalık..
4 kere mahalle, 6 kere okul değiştirmiş ve ayrıca birbirinden farklı ortamlarda bulunmuş kişidir.
artık facebook değil facepedia sahibi olmuş kişidir.

(bkz: yine sen yine şaka)
otu boku eklemiş kişidir. bir nevi kendisini tatmin ediyordur.
tanıdığı tanımadığı herkesi ekleyen konuşan biridir.
muhtemelen asosyaldir dışarıda yapamadığı çevreyi facebook gibi yerlerde arıyordur.
şahıs firması sahibi kişi de olabilir.
hakkında boş konuşulmaması gerekilen kişidir.
5 farklı okulda okuyup 3 farklı mahallede yaşamış biri olarak şahsımın bahsedilen sitede 500 küsür arkadaşı bulunmaktadır.

karmamı düzelteceğim derken göt olmanın anatomisi de budur.
ek olarak: arkadaş bölümüm gizlidir, kaç kişi olduğunu kimse göremez bebem.
(bkz: cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak)
hepsi arkadaşı değildir sadece tanıdıklarıdır.
sosyal çevresi geniş elemandır ya da en kötü ihtimalle önüne gelene arkadaşlık isteği yollayan yeni yetmelerden dir.
öğretmendir.
arkadaşlarını çok gösterip hava atmaya çalışan kişidir. kime hava atıyorsa.
5000 arkadaşı olanları da vardır.
500 ''arkadaştan'' bahsediyorum ben...bu başlığı eleştiren arkadaşlar galiba ''tanıdığı herkesi arkadaşı olarak gören'' kişiler..

burada tanımaktan bahsetmiyorum..ben de 1000 kişi tanıyorumdur rahat..ama arkadaşlık başka birşey..facebook'una bir insanı eklemek ve onunla özelini paylaşmak için belli bir samimiyet ve güven gerekir..arkadaşlığın belli bir süre devam etmesi gerekir..

iyi o zaman..bakkalın çırağını tanıyorum,ekle facebook'a..manavcıyı tanıyorum..onu da ekle..bizim müdürün sekretirini de tanıyorum..onu da ekleyim vs vs...gibisinden bir olay çok saçma..

mesela öğrencilerini ekleyen öğretmenler varmış....bunu anlamak mümkün değil..öğrenci ile öğretmen elbette iletişim halinde olmalı ama burada facebook'u ''başka bir amaçla kullanma'' durumu var..dolayısı ile öğretmenlere hesaba katmamak gerek..
sıradan bir insandır.

senin çevren küçük olabilir, yapacak bir şey yoktur bu durumda. herkes arkadaş çevresine, ailesine göre facebook arkadaş sayısı edinir.

yaşadığın yer, okuduğun okullar, çalıştığın iş yeri ne bileyim bunların hepsi insana çevredir ve 500 gerçekten çok sıradan bir rakamdır.

20 samimi arkadaş olması normal fakat facebook'takilerin hepsiyle de zırt pırt dışarlara çıkıp, dertleşmiyoruz.

gösteriş meraki değil, normal bir durumdur.

500'den az arkadaşı olan, küçücük çevresine üzülsün.
farklı mahalle, farklı şehir, farklı okul, üstüne üstlük beyoğlu'nda farklı farklı mekanlarda çalışmayı da eklersek gayet doğal olan durumdur. ayrıca bu kadar farklı çevreden bu kadar farklı insan tanıdığında da samimi oldukların yirmiyi değil elliyi bile geçebilmektedir. * *
bol bol dekolteli fotolarını paylaşan ergen kızdır.
siz onu külahıma anlatın...siz o ''500 arkadaşınızdan'' borç isteyin bakalım kaçı verecek ? facebook tamamen ego tatmin yeridir..''kendini olduğundan sosyal ve popüler göstermek isteyen'' insanların genelde 500 ve üzeri arkadaşı vardır zaten..çok çok istisnai durumlar hariç bu böyledir..

markette kasiyer olarak çalışan adamın bile 632 arkadaşı varsa gerisini siz düşünün...ayda 850 lira maaş alan adamın 632 kişiyi tanıması hiçbir anlam ifade etmez..çünkü o adamın ''gücünün olmadığı'' ortadadır..o sayı tamamen kabartmadır..selamlaştığı hatta göz göze geldiği insanları da eklemiştir o kişi..bu arkadaş listesinin en az yarısı da sanal alemden ve hiç tanımadığı kişilerdir..

okan bayülgen bile bu konuda benimle paralel düşünüyorsa fazla söze gerek yok sanırım..
yaşadağı hayat boyunca 500 tane internet kullanıcısı tanımış insandır.doğaldır normaldir.etrafında kimsesi olmayanlar facebook üzerinden arkadaş edinmeye devam etsin.
sıcak kanlı insandır. Tanıştığı her insanla bir şekilde muhabbeti devam etmektedir ve facecook listesindeki o 500 kişiyle de denk geldiğinde selam vermeden naber nasılsın nasıl gidiyor demeden ayrılmayan kişidir. Sosyal insandır. Samimi olduğu 20 insan mı olur insanın? En az 200 tanıdığımla çay, kahve içebilecek, sohbet edebilecek samimiyetim var.
Facebook'ta özelini paylaşıyorsan bu zaten ayrı bir sıkıntı. Komik bulduğum, ilginç bulduğum videoları paylaşıyorum. ismim, doğum tarihim vs. Kayıtlı. Tutup da kredi kartı şifremi yazmıyorum! Bunları da kimseden saklayacak değilim. Altı üstü sanal alem yani vazgeçin artık şu msn, facebook vs. özel olarak görmekten.

Cia ajanı sanki adam, hee çok özel senin hesabın. Aman dokunmasın kimse, ekleme sende.
450'sini tanımıyordur.

(bkz: karşılıklı durum)
ilkokul
ortaokul,
lise,
dershane,
üniversite,
akrabalar,
eş dost ahbap,
yazlık,
kışlık,
muhtelif sözlükler vb. ile bu sayıyı yakalamıştır.
kişinin evlenmesi halinde bu sayı daha da artacaktır.
daha küçüksünüz, elbet genişler arkadaş çevreniz...
geneli gereksiz internet aleminin, gereksiz insanlarıdır. 500 kişiyi de feyse bilmem neye eklemenin bir amacı yoktur olsa olsa bakın ne kadar çok tanıdığım var demenin farklı bir yoludur.