bugün

facebook adındaki kitle yönetim ve istihbarat sitesine köle olan kişilerdir. 20 senedir profesyonel bilgisayar sektöründe olan biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim: facebook bu kadar bağımlılığı ve popülariteyi hak etmiyor. üniversite arkadaşlarım hesap sahibi değiller, ama mahallenin bakkalı, oto tamircisi, emosu, gettosu alayı facebook bağımlısı. hatta mobil bağımlı. *. maksat işlevi ise bundan daha hızlı ve daha iyi çalışan yüzlerce site varken neden bu siteye ihtiyaç duyuldu ve nasıl yayıldı ? ve ne oldu da bu kadar yaşamın içine sokuldu. onu da konunun uzmanlarına bırakıyoruz.

diğer kölelikler hakkında bilgi için yakında burayı ziyaret ediniz.
ne yaptığını başkalarına gösterme ve başkalarının ne yaptığını merak etme hastalığı olan türk insanının geldiği son nokta. yüzlerce fotoğraflık albümler, durumumu beğenir misin soruları, nereye gidersen git herkese söyleme isteği de bunun kanıtıdır.

not: evet facebook'um var, bunları yapan arkadaşlarımdan gerçek hayatta da nefret ediyorum.
özel hayatı belgeli şekilde sunmanın kölesi olan insanlardır. tamam demiyorum iletişim kötü bir şey ama belli sınırlar içinde olmalı. özel hayatı dört duvar arasında yaşamak varken bilmem kaç yüz kişiye onun arkadaşlarına vs. açmanın mantığını bulamıyorum.
özel hayatlarını bbg evine döndüren kişilerdir. bu da yetmez çok ciddi zaman harcarlar bu sikko siteye. hayattan kopma pahasına. mahalleden, sokaktan, komşulardan, akrabalardan,caddelerden uzaklaşıp, şeytani sistemin robotlaştırmasına daha bir kapılırlar. kimse demesin ki esas sosyallik facebook'ta. bal ile sıvanış zehirdir yaladığınız. reel hayattan kopuş ve robotluktur yolunuz. esas koyunluk, esas güdülme bu şekilde başlar. size verilenlerin esiri, size gösterilenlerin kölesi olursunuz. farkında olmasanız da...
cia'e gönüllü veri bankası oluşturan kölelerdir.
Aslinda facebooktan cikamayan insanlarda yani facebook bagimlisi olan insanlarda facebook kolesi olmus demektir ancak bu insanlar sadece bosa zaman harcarlar.
Aslinda facebooktan cikamayan insanlarda yani facebook bagimlisi olan insanlarda facebook kolesi olmus demektir ancak bu insanlar sadece bosa zaman harcarlar.
kedisine, köpeğine bile hesap açan kişilerdir.