bugün

Mailinize gelen yeni bir arkadaşlık isteği uyarısı üzerine facebook'a girip ekleyenin fıstık gibi bir kız olduğunun üstelik sadece 10 arkadaşı olduğunun görülmesi üzerine arkadaşlık isteğinin fareye abanırmışcasına kabul etmek ardından kızla tanışıp ertesi gün biri tarafından keklenildiğini şu konuşma içinde anlamak;

E:burasıda çok sıcak ya senin orasıda sıcak mı
K:evet ya zaten ben iç çamaşırlarımla oturucam nerdeyse çok sıcak ya
E:tabi canım ne olacak zaten rahat olcaksın bende öyleyim bir şey sorabilirmiyim?
K:haha çok tatlısın ya ne sormak istiyordun?

E:hmm şey ya acaba web camini açabilir misin seni çok merak ettim ?
K:bir sn açıyorum bak hazır mısın
E:evet yükleniyor..

o sırada ekranda gördüğümüz orta parmak ve ardından parmağın arkasında gözüken gülmekten yerlerde su aygırı hareketleri yapan arkadaşlarınız ve kendinizi garip bir şekilde salak gibi hissetmenizi sağlayan, bacaklarınızın arasına kadar hayal kırıklığınızla baş başa kalmanıza sebep olan kimilerince komik bulunan olaylar zinciridir.
(bkz: facebook kasıyor msn var mı)
çoğu kişinin facebook açmasına benim de böyle kişiler yüzünden facebook la çok geç tanışmama sebep olan olaydır.
facebook dan tanıştığım bir kadınla işi ortak danaya girmeye kadar ilerlettim. lakin ortak olarak kooperatife yazılmaya cesaret edemedim. sonuçta kooperatif uzun dönemli bir yatırım. oysa danaya giriyorsun allah kabul etsin hop yeniyor bitiyor. kooperatif öyle degil. bir kooperatife herkesle giremezsin..