bugün

uykusuz'da kendimi durduracak değilim ve bişeyler duydum isimli köşelerde yazan mizahçı.

geçen haftaki "özgüven terörü", bu hafta da "hüzün mafya"sının yarattığı "keder sağanağı" ilgili yazısı muhteşem. özellikle "özgüven terörü", ki ben ben diye ortalarda dolaşan, şişkin egoları ile sevimsiz, başkalarını ezerek varolabilen yeni tip şehir insanına dair okuduğum en güzel yazı.
Uykusuz adlı dergide kendimi durduracak değilim isimli köşesinde her hafta birbirinden ilginç ve can alacı konulara değinen yazar. asıl mesleği diş hekimliğiymiş sanırım.
ilk defa ciddi ciddi kıskandığım yazardır. bir solukta okunan köşeler hazırlamaktadır uykusuz'da kanatimce de uykusuz'un en sağlam kalemidir.
uykusuz'a uğur gürsoy'un zoruyla giren yazardır. uykusuz'un en keyif verici yazarlarındandır ayrıca, en son okunması tavsiye edilir, malum assolistler en son çıkar.
uykusuzdaki kendimi durduracak değilim köşesinde kendimi bulduğum,kitap çıkarsa da okusak dedirten harika yazar.
tespit insanı. şu ana kadar köşe yazarlarıyla ilgili yazdığı yazıyı çok beğenmiştim. bu haftaki hava atma yolları da ilginçti.
saçları ön taraftan hafifçe "açıktır".

ancak bu onun entellektüelliğine ayrı bir fiziki hava katmaktadır.
mizah kaygısı olmayan bir yazar.

tarihin derinliklerin gelen soğuk kanlı, samimi edit: yazının klavyeden tuşlandığı zaman diliminde sanırım kendimi sosyolojının babası a. comte amca sanmışım, kendimce nokta atışı tespitler yapmışım, tek cümle ile ortalığın hamısına koymuşum. kendimle gurur duydum, ne kadar aspirin içsem azdır, yürü be koçum. ha bi de fırat abi, abim, benı'de yaz be abi. nacizane yani, kardeşinim.
hüzün mafyası ile ilgili yazısından:

--spoiler--
imge bombardımanından vıcık vıcık olmuş, devrik cümlelerin kurulduğu; üç nokta kalabalığından göz gözü görmeyen hezeyan metinlerinin yazıldığı; boynu bükük bir hayatın ağlayan kelimelerle altının çizildiği "melankoli dünyasına" hoş geldiniz. bu dünyada anılarınız kanamaya müsait, geceleriniz uzun ve koyu, sigaranız bir nefeste tükenecek kadar yetenekli ve şapkanız melon olmalıdır.
--spoiler--
her geçen hafta daha iyi daha sağlam yazılar yazan * uykusuz alma ve uykusuz olma sebebi.
uykusuz'da her hafta "bişeyler duydum" ve "kendimi durduracak değilim" adlı köşelerin sahibi mizahçı. yaptığı tespitler gerçekten takdire şayandır. şu an umut sarıkaya ile birlikte uykusuz'un en dikkat çeken ismidir.
uykusuzdaki en son yazısında (5 mart 2008) doktor olduğunu öğrendiğim, her hafta "çok haklısın abi" şeklinde içimden bağırtan yazıların sahibi yazar.
bu haftaki biseyler duydum kosesinden;

--spoiler--
"ogrencilerin eline bando bagetiyle vurulmasi, sinif disiplinini saglama alma ve egitim/terbiye amaclidir."

dayagi savunan milli egitim mufettislerinin yazdigi teftis raporundan bir cumle bu.
ogrencilerini doven okul muduru huseyin ceylan'in neden aklandigin ve muduru elestiren 4 ogretmenin neden suruldugunu acikliyor.
--spoiler--
uykusuz'un genel kalitesine iyi ayak uydurabilen başarılı yazar.
son dönem mizah yazarları arasında düz yazısı en güçlü olanlardan.
diş doktoru ve mizah dergisi yazarı. genel olarak yazarlıkla tanınmakta fakat google ye adını yazdığınız takdirde diş doktoru olarak karşınıza çıkmaktadır.
her hafta okumak için sabırsızlandığım, artık umut sarıkayadan önce okumaya başladığım yazardır. kurduğu cümleler, kullandığı sıfatlar, benzetmeler sayesinde kendisini gönlümüzde gittikçe yüceltmektedir.
en büyük zevkinin tek başına dışarı çıkıp, bira içerken çevresindeki insanları gözlemlemek olduğunu düşündüğüm yazar.
uykusuz kariyerinin en iyi yazısını 22 nisan 2009 sayısında yazmış şahıs. bir insanın ilkokul anıları bu denli entrika dolu olamaz.
kendisinde ciddi ciddi senarist potansiyeli gördüğüm ve kendisine bunu değerlendirmesini rica edeceğim bir e-mail atacağım uykusuz yazarı.. her hafta yazdığı enfes yazılarla bizleri kendisine bağlamakta, uykusuz alma nedenlerinin başında gelmektedir..
bütün dergi bittikten sonra okunan adam.

sindire sindire, yavaş yavaş okunmalı.
kelimelerle çok güzel oynuyor...
uykusuz dergisini umut sarıkaya ile birlikte alma sebebim insandır. hatta kendisi gibi hikaye yazmaya bile çalıştım oldu mu? bilmem şöyle ki: (#5040364)
bu yılki kitap fuarında aşkımı itiraf etmekle kalmayıp, bir adet de fotoğraf çektirdiğim yazar. yazıları en sona saklanası.
"kendimi durduracak değilim" diyen ve bizim de "sakın kendini durdurma zaten" diyeceğimiz adamdır.
her hafta yazdığı birbirinden muhteşem yazıyla bizleri kendisinin müridleri haline getiren uykusuz yazarı.. ancak bu kadar güzel yazabilir bir insan.. okumaya doyamıyorum..
güncel Önemli Başlıklar