bugün

adam gibi adam olan erkek.
insan olan erkektir.
(bkz: sadık erkek)
aldatsan piç, aldatmasan kılıbık. *
Kılıbık değil sadık , delikanlı ve eşi şanslı olan erkeklerdir.
sözlükdeki hatunları tespit etmek için trollerin ortaya attığı yeni tartışma konusudur.
Esini aldatan cesur erkekten kat be kat daha serefli erkektir. Ne kadar sacma bir kistastir bu? Bu tarz dusunceye sahip olan insanlar neyle besleniyor anlamis degilim.
kılıbık değildir efendim yapacak fırsat bulamamış erkektir.
empati kurup ayni duruma kendi dusse ne yapacagini dusunmesindendir.
olması gibi olan erkek. fakat bu erkeği bir de adriana lima karşısında görmek lazım. bakalım aldatıyor mu aldatmıyor mu.
diyorum çoluğu çocuğu almayın şu sözlüğe diye! al işte.
kılıbıklık eşime delicesine aşık olup onu aldatamamak ise ben deli gibi kılıbık olmak istiyorum.
evliyim ama gez kesmem diyen erkektir.
kılıbıklıkla alakası olmayan eşine sadık, hayatını eşlerine adamış olan erkeklerdir.
aldatanından daha sadık olan, sadakat ve sevgisi kılıbıklık ile karıştırılmış, ön yargılı insan benzetmesi.
kılıbık değil, adam gibi adamdır.
aldatamayan değil aldatmayandır.
aldatmaya uygun koşullar mevcut olduktan sonra (bunlar zaman, yer vs vs), eğer karşısındaki kadın da kişiye çekici geliyorsa en azından cinsellik anlamında aldatmayacak erkek bulmak zordur. yani doğrusu bu demek değil. doğru olan tabi ki eşini aldatmamasıdır. kılıbıklık, yani erkeğin eşinden korkması veya tırsması durumu uygun koşullar oluştuğunda aldatmaması için engelleyici bir durum olabilir. olmalıdır.
yalancı tiplerdir.
kılıbık olmayan erkektir. aşıktır ya da mantığıyla haraket eder. sevilesidir.
herkes aldatmaz. ben aldatamam. aldatmak için önce içinde olması gerek.
karizması olmayan çirkin erkektir. eşi gibi başka bir enayi bulur bulmaz aldatacak olan erkektir.
bir erkek ancak bir kadın kadar aldatabilir erkek aldatıyorsa karşısındakine de bu fırsatı veriyor demektir. erkeklik delikanlılık olarak görebilir bazıları ama bir erkek ancak kendini aldatır ve erkekler bunun farkında bile olmaz çoğunlukla.
eş seçmede nokta atışı gerçekleştirmiş erkeklerdir.
bir kadınla yüzlerce kadını yaşayabileceği bir eşe sahiptir.

sayıca azdırlar. her baba yiğidin harcı olmayanı becerebilmişlerdir.
kendisine kılıbık diyenlerin dandik eş seçimine yapacağı bir şey de yoktur.
başlığın doğru okunup algılanması gereken konudur.
yani adam aldatmak istiyor fakat "aldatamıyor".
sürekli düşüncesinde aldatan fakat icraatte beceriksiz,
karısına sadık gibi görünen fakat fırsat kollayan,
parası olmayan, olsa bile yol görmemiş olan,
erkek tipidir.
ev adamı erkektir.