bugün

işletme,iktisat,çeko,maliye,kamu diye giden ve kesinlikle mühendisliğin ve tıpın bu gruba katılamayacağı bölümler.
su urunleri, sut urunleri diye giden bolumler...
çerez diye adlandırılan bölümlerdir.aynı eşşeği 5 yıl daha bağlı tutarsan profösör bile olur.
turkiye icin dusunulecek olursa,birkaç üniversiteyi hariç tutarak diger butun universitelerin butun bolumleri diye ozetelenebilecek durum *
ayrıca (bkz: turk eğitim sistemi)
(bkz: anketçilik)
teknik eğitim fakültesine bağlı birçok bölüm ve ana okulu öğretmenliği bölümleri..
türk üniversitelerinin dünyadaki konumu göz önüne alındığında tüm bölümler denilecek fakülte bölümleridir.
itfayecilik*
kanatlı hayvan yetiştiriciliği*
hoşaf degüstatörlüğü *
inanmıyacaksınız ama bu bölümlerden biri de tıptır.
(bkz: ineği otlatsan mezun olur)
sosyal bilimlerin tümü.
tıp fakültesi için kullanılır,fakat söyleyenler bişiyi gözden kaçırırlar:tıp fakültesi öğrencileri öss nin kaymak tabakasını oluştururlar,zeki ve çalışkan oldukları için çoğunun okulu zamanında biter,bi iktisatlıyı koysan ilk 3 sınıfı ömrü boyunca bitiremez,saygı duyuyorum...
hukuk fakultesi. baglanip kalmak icin esek olmak gerekir ancak.
özel üniversitede bütün bölümleri için kullanılabilir
iki sene daha bağlasan asistan, birkaç yıl sonra da profesör olunabilecek bölümlerdir.
herşeyden önce "niyet" önemli. eşşeğin niyeti yoksa bağlasan da mezun olmaz. hangi bölüm olursa olsun. 3-5 derken bu 7yılı bulur sonra da atılır. artık affı bekle dur... bağlı ya bekler artık.
ezberci sisteme uyum sağlayabilen her türlü canlı hatta cansızın mezun olabileceği kesin olan bölümlerdir.eşek deil kuş* olsa bu ezberci sistemden mezun olur.
gıda mühendisliği - maden mühendisliği
su ürünleri
süt ürünleri
hemşirelik yüksekokulları
turizm meslek yüksekokulları * *
ya şimdi şöyle bir sorunsal var ki,bütün sayısalcılar diğer bölümleri çantada keklik sanar ama öyle değil.nasıl sözelcilerde sayısal kafa yoksa ve mühendislik okuyamazsa sayısalcılarda aynı şekilde sözelde zorlanır.ama gerçekçi sayısalcılar şunu söyler:oha 600 sayfanın nesini okuyayım ben?işte sayısalcıların yapamayacakları budur.burada bence maliye,iktisat,özelliklede uluslararası ilişkiler gibi eşit ağırlıklı bölümlerde okuyanları tebrik etmek gerekir.çünkü hem istatistik,hem matematik bilmek,hem tarih,hem politika,hem muhasebe,iktisat,hukuk bilmek zorunda kalırlar.
pamukkale üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümü. aynı üniversitenin ana sınıf öğretmenliği bölümü.
her kişi için, mezun olduğu bölüm haricindeki bölümlerdir. muhabbetinin uzaması asla sonuç getirmeyip sadece sidik rekabetini artırır.
-Rıfat hangi bölümde okuyosun?
+At antrenörlüü
-Nolcan bitirince peki jokey mi?
+Hayır seyis
-O da güzel...Başarılar...
+Saol.ııııııııhhhııııı
(bkz: tıp)
(bkz: işletme enformatiği)