bugün

son zamanlarda olduğu iddia edilen orantıdır. aslında yoktur. oluşturulan algı bu yöndedir ancak. bazı insanlar o denli abartmıştır ki bu lgbti mevzusunu sanki ilericiler, çağdaşlar lgbti; bütün gericiler, yobazlar heteroseksüel. cinsel yönelim yüzünden bile kutuplaşabilen bir milletimiz var ve bu benim canımı inanılmaz derecede sıkıyor. tamam herkes aynı değil, birilerinin toplumdan dışlanması çok yanlış ama gözünüzü seveyim bana "eşcinsellerin artması demek toplumun çağdaşlaşması demek" gibisinden şuursuz argümanlarla gelmeyin. hangi sözlüğü açsam bu argümanın geçtiği bir çok entrye rastlıyorum elim ayağım titriyor.

eşcinsel olunca çağdaş, heteroseksüel olunca gerici olunmuyor. bu algıyı oluşturmaya kalkmasın kimse. bunu yapan kendisiyle çelişiyor ayrıca. hem benim cinsel tercihime saygı duy diyor sonra gelip benim cinsel tercihime laf ediyor. her şeyin radikali saçma sapan yerlere varıyor sonuç olarak.
kolay farkedilir. Bir yerde eşcinsellerin hayatına karışılıyorsa o toplum fesat, dedikoducu, içten pazarlıklı, muhtemelen kadınlara da saygısız, hayvanlara da saygısızdır.

bir yerde eşcinsellere saygılı olunuyorsa genel olarak insan haklarına saygılı, kimseye karışmayıp kendi hayatına bakan iyi insanlardan oluşan bir toplum var demektir.