bugün

(bkz: hastalıksal tercih)
(bkz: tercihsel hastalık)
Lan eğilimini sikeyim ne eğilimi? Adam vurduruyo lan eğilmesi mi kalmış? Hastalıktır, bitti. Erkek kadına kadında erkeğe ilgi duyar, bu kanundur. ibneliğinize kılıf uydurmayın, sikerim.
açık açık konuşulması ve cevaplanması gereken sorudur.

eşcinsel arkadaşlar ısrarla eşcinselliğin bir hastalık değil de tercih olduğunu vurguluyor, onlardan özür dileyerek kendi düşüncelerimi paylaşacağım. şimdi sen bu konular hakkında bilgisi olmayan, sıradan, tutucu bir vatandaşa sürekli eşcinselliği aslında senin isteyerek seçtiğin bir seçenekmiş gibi aktarırsan o adamın da seni kabullenmesi ve sevmesi imkansız bir hal alır.(bu kısım toplumun ahlaki yapısının bir ürünü, ayrı bir başlık konusudur.) fakat aynı vatandaşa bunun hormonal bir bozukluk olduğunu ve senin elinde olmayan sebeplerden kaynaklandığını anlatırsan hak vermese dahi saygı duyacaktır.(en azından öyle umuyorum)

aslında böyle bir ahlaki yapı ve insanların toplum tarafından dışlanmamak için mahremleri hakkında açıklama yapmak zorunda olmaları kabul edilebilir bir şey değil fakat ne yazık ki şu an ki yapı bunu gerektiriyor.

bilimsel yönünü de diğer arkadaşlara paslıyorum, uzatınca okumuyorsunuz.
Hastalık olma ihtimali tabiki var, ama ülkemizde hastalık bahanesine sığınıp tercihini kullanan binlerce insan var.

Eskiden de böyle miydi, yoksa sosyal medya denen illetten sonra mı çoğaldı, yada teknoloji ile herşeyden haberdar olunca mı bu kadar sık görmeye başladık.

Bilmiyorum ama, çok özenti bir toplum olduğumuz bir gerçek. Bir beğeni bir like uğruna her türlü şeyin yapıldığı, denendiği bir devirdeyiz. Kerimcan durmaz'ı idol olarak gören bir gençliğimiz var. Ne yazık ki.

Soruların cevabı muamma, ancak bildiğim birşey var ülkemizde eşcinsel sayısı oldukça fazla.

Bazen instagramdan bana yazan erkekler oluyor, rahatlıkları, tavırları beni endişelendiriyor.
sanırım normalleşmeye başlıyor, o kadar çok rastlıyorum ki artık, hani arkadaş ortamında gereksiz şakaları olur onlardan bile şüphe etmeye başladım.

Kimse kusura bakmasın ben normalleştiremiyorum normal bakamıyorum, etrafımda olur yada olmaz ama ben kültürümü yaşamak isteyen bir insanım.

Evet osmanlıda da vardı, belki çoğunuz bilirsiniz, bilmeyenler de az araştırırsa sonuca ulacaktır. Ancak benim kültürden kastım ahlaki yaşamaktır.

Kime göre, neye göre derseniz de, bem pragmatik bakıyorum, olması gereken de budur.
Rahatlığın batmasıdir. Başka bir şey değildir. Ibneligin lüzumu yoktur.
Sosyoloji dersine lgbti li bireyleri tanıtmaya iki kişi gelmişti. Bunların bize aktardığı bunun tercihden çok hormonal bozukluk olduğunu belirtmişlerdi.
tanrinin bir hatasidir. kadin ruhunu erkek bedeninde hapsedersen olacagi odur.
bana kalırsa alagavatlığın nirvanaya ulaşmışıdır.
Bence doğuştan gelen bir durumdur.
tercih veya hastalık değil eğilimdir.
hala bunu tartışanların olması beni ağlattı. keşke kendi türümüzü bazen de bilim ile öğrenebileceğimizi, hormonlarımızı (hani şu seviyeleri elimizde olmayan, hatta hormon bozukluklarına sahip insanlar bunun için ilaç kullanıyorlar falan) feminenlik ve maskülenliğin de toplumdan öğrenilebilen bir şey olduğunu bilseydik.

ayrıca hetero, homo, sapyo demeden her insanın hoşlandığı, özellikle sevdiği spesifik bir faktör vardır. bazıları zeki insanlardan hoşlanır, onlara neden hoşlanıyorsun lan bundan derseniz asıl ibne siz olursunuz. insanların neden mutlu olmasıyla ilgilenmiyorsunuz?
bazıları cinsiyetine bakmaksızın, tüm turuncu saçlılardan hoşlanır, ona hastalıklı diyemezsiniz. sizin karşı cinsten hoşlanıyor olmanız, dünyada en çok içinde bulunulan gruptan olmanız bir tek sizin doğru olduğunuzu, sizin normal olduğunuzu göstermez. ve diyelim burada olan şey gibi, siz kesin tek normal olansınız, bunu biliyorsunuz, ve eşcinseller problemli yaratıklar size göre. doğru olan bilgileri en çirkin şekilde kullanınca bu sizin egonuzu üst seviyeye asla taşımaz sizi boka iyice batırır sadece. ve üzücü haber, bilginiz doğru bile değil.
tercih değilmiş efendim, hormonalmiş. o kadarcık yani. çok biliyorsun demek ki. peki o zaman, çocuklukta taciz görenlerin arasında eşcinselliğin genel ortalamanın çok üzerinde olması, yani bu durumun açıkça cinsel eğilimin belirlenmesinde kuvvetli rol oynamasına ne diyelim? hormon bunun neresinde? dikkat edin lütfen.
Doğduğunda ailenin kabul etmeyip tedavi ettirmedigi hormonal bir rahatsızlık olup bazılarınında sonradan yaşadıkları tramvalar yada şımarıklıklar sonucunda oluşan psikolojik hastalık yani her ikiside #hasta. Hiç sevmem hasta insanları. Tedavi olmadan salmamalı onları topluma tehlikeliler.
ilgini çeken birtakım şeylere diğer insanlardan fazla yoğunluk vermek tercih meselesi olsa gerek. Zira Tanrı caiz kılmayacağı bir hastalığı vermez değil mi ?.
insanın kendine yakışanı giymesidir.