bugün

duygusal insanlarla kanka olmaktır. duygusal dostlarınız olması demektir. (eşcinsellerin çoğunun daha duygusal olduğu bir gerçek) kiminin "aman benden uzak olsun" kiminin de "ah bir gay kankitoşum olsaydı da alışverişe gideydik" dediği durumdur. kişiye göre değişmektedir. gaylerden iyi dost oluyor kızlara. diğerlerini bilemem.
hafta sonu başıma gelen hadisedir. esasında geçen hafta içinden başlamıştır. burada kimseyi ilgilendirmeyen magazinel saçmalıklar hadisesine de gireyim ki; millet beni sevsin. sempatik bulsun. magazin severiz.

olay bir kız arkadaşımın, kadınlara çok öfkeli olduğum bir anda msn'den "naber?" diye sormasıyla başlamıştır. akabinde cevap olarak "konuşma len benle. türünüzden, yalanlarınızdan, kaprislerinizden nefret etmiş durumdayım. eşcinsel olacam len sizin yüzünüzden." diye çıkışmamla devam etmiş; hatun kişinin da "aaa. yanımda eşcinsel bir arkadaş var. gelsin yapalım onu eşcinsel." demesiyle tarafım için çok b.ktan bir hal almıştır.

gelişen süreçte olay bir heteroseksüel için can sıkıcı noktaya kaymıştır. gayet eğlenen eşcinsel ve hatun arkadaşlar; bana yapılan cinsel esprilere "bak oğlum ikinizi birden s...rim" türünden cevaplarımı "e biz de onu diyoruz işte" diyerek ti'ye almasıyla, hetero bünyemin bütün tehdit unsurları tüketilmiştir.

haftasonu da olayın sürmesi; facebook'a ve telefona da taşınması, karşı cinse ilgi duyan bir erkek olan beni, iyice panikletmiş; en son pazar günü arkadaşların yanına gidilip "bakın ben erkeklere ilgi duymuyorum, canımı sıkmayın" diye dostça uyarılmasıyla noktalanmıştır.

kızlara iyi dost olur mu bilemem. erkekler için de çok zararlı olacağını sanmam. zira tanıştığım eşcinsel arkadaş, kötü birine benzemiyordu. ama toplumsal ilişkilerde, heteroseksüel bir erkek için eşcinsel bir erkekle arkadaş olmak oldukça zor olabilir. hem anlaşması zor, hem de "elalem ne der" olayı bitirir delikanlı bünyeyi.

ibne arkadaşlarla bir sorunumuz yok. herkesin tuttuğu kendine sonuçta. ancak; böyle muhabbetleri, espri bazlı bile olsa, telefon ve facebook'a taşırken; heteroseksüel erkeklerin hassasiyetlerini de göz önüne almalılar. delikanlılığa b.k sürecek hadiseler olunca; her ne kadar eşcinsel arkadaşlarla bir sorunumuz olmasa da, homofobik tavırlar sergileyebiliyoruz.
kanka tabirini pek sevmesem de bir çok eşcinsel arkadaşım var.
"arkadaş" tabiri geçti mi bir cümlede ben artık karşı tarafın cinsel kimliğini sorgulamayanlardanım.
yani "arkadaşsa" karşı taraf sapına kadar erkek de olsa benım gözümde sadece "arkadaş"tır.
dolayısıyla escinsel biriyle arkadaş olmak diğerlerinden çok da farklı değildir.
önyargıyı kırma meselesi...
kadınlar için mahsuru olmayan hatta avantajlı durumdur.