bugün

sosyal medyanın çok popüler olduğu bu zamanlarda insanların çok sık yaptığı ve fark edilmediğini sandıkları eylem.

instagramım yok ama az çok nasıl bir şey olduğunu biliyorum. lan herkes mi bu kadar eğleniyor? hiç kimsenin derdi tasası yok. ya ilginç bir resim bir olay olur koyarsın da arkadaşlarla çıkılan yemeği paylaşmak garip geliyor bana. yemek lan alt tarafı. aynı okulda olup her gün pastaneye gidip orada check in (foursquare olayına da ayrı giricem) yapıp instagrama koyan insanlar var.oturun sohbet edin lan. daha siparişler gelmeden hadi fotoğraf çekeliiim diyen yarrak kafalıya da bir tane vurun, rahat dur iki dakika amına koyim diyin.

foursquare denen bir meret varmış bir de. 5 yıl boyunca sürgülü samsung kullandım ben kamerası vga'nın iki alt modeliydi. wifi'i geçtim wap'a girmiyordu telefon. şimdiki telefonum akil telefon ama yarım akıllı biraz. alışmadım haliyle hala da kullanmam foursquare falan. mantıken düşününce güzel uygulama şimdi. neden? faydalı olarak kullanabilirsin. insanlar bir yere gider orası hakkında yorumları okursun, bir fikrin, bir beklentin olur. buraya kadar tamam da check in nedir? biz geziyoruz, eğleniyoruz demenin başka bir yolu değil midir?(değil diyen varsa özel mesajla açıklayabilir. efendi gibi dinlerim)

kısacası pek samimi gelmiyor bu olaylar. millet eğlencenin özünü kaçırıyor. 4 kişilik masada herkes check in yaparken mal gibi kaldığım çok olmuştur. sohbet etmeye geldik gençler. insanlara göstermeden önce gerçekten eğlenelim.

edit:
tanım iki: orgazm taklidi yapmak.