bugün

üç bağımsız kelime.

iki üç tane kadının bir araya gelip bu üç kelimeden duydukları rahatsızlığı anlatmaları.

çağdaş bu kadınlar, onlara göre bu ülkede yaşayan en kültürlü, en medeni, en akıllı insanlar kendileri. onlar ki kendilerini temizlikçi bir kadındar üstün gören zavallılar. avrupa taklit edilirse eğer medeni oluruz düşüncesinde boğulan zekiler. onlar yanından dimdik geçen türbanlı kızı hazmedemediğini söyleyen cesurlar.

özgürlüğe geldi zaman özgürlük. biz halk için varız demek fakat temizlikçi kadını küçük görmek, yanından geçen özgür kadını hazmedememek. bu bir zeka bu bir insan evladının düşüncesi olamaz!

http://www.youtube.com/watch?v=_QZSzr6iINc&
ilk izledigimden bu yana unutamadagim cümle:
"piril piril örtülerini takip, baslari dik bir sekilde yanimdan gecmelerini hazmedemiyorum."

bunu bilmek bana huzur veriyor...
halktan kopuk elitlerin vıdı vıdısıdır. fazla önemsemeye gerek yoktur bunları. partilerine zarar vermekten başka bir şey yapamazlar.
vay arkadaş.. Ezanı s0rgulamak senin ne haddine?? önce kendi tipine bakta sonra birşeyleri düzeltmeye çalış sen!! hanımefendi Kur'an'dan rahatsız oluyomuşmuş bak seenn!!
ateist adamı bozar.
Kimilerini rahatsız eden hede.

Menopoza girdikten sonra yapacak iş bulamadığı için ona buna dalaşmayı kendine görev edinen, saçlarını kendine yakışmayan renklere boyadığında modernliğin doruklarına ulaştığını sanan, genç bir kızdan daha fazla makyaj yaptığında daha güzel olacağını düşünen, kompleksli solcu teyzeleri ciddiye alıp burda konuşmak olmaz ama.
bu kadınlar kurtuluş savaşında mermilerimizi taşıyan, erkeklerle beraber savaşan gerçek anadolu kadınını bilmez.

aynı durumda bunlar olcak o mermileri taşırlar mı a dostlar size soruyorum?
(bkz: savaş esnasında ilk kaçacaklar) ezan ve kurandan rahatsız olanlardır.
burada bir gerçeği de görmekteyiz, çekememezlik ve hazmedememezlik.

bu ne kadar komik bir şey, saten başörtüleri ile başları dik bir şekilde yürümelerini hazmedemiyorum diyor, videodaki kişi.

şimdi soruyorum, pırıl pırıl örtüsünü takıyor diye başı eğik mi olmalı?

insanların dinine olan saygısızlık niye?

lafa geldiğinde özgürlük naraları atan kişiler, neden insanların özgürlüklerine müdahale etme gafletinde bulunuyor?