ben çocukken burda da vardı hatta benden 10 yaş büyük kuzenim çocukken de varmış. eskiden akşam ezan okununca eve gelin derlerdi kuzenim de ezanı çocuk okuyunca şaka yapıyolar sanıp gelmemiş azar yemiş. uzun zamandır duymadım merkezi sistem olduktan sonra.
Ramazan'ın son günleri memlekete gittim bayram için. Diyanet işleri başkanlığı denen soyguncu kurum bilindiği üzere merkezi ezan sistemini de kaldırdı.

Balkonda oturuyoruz iftar vakti yaklaştı, ezan bekliyoruz. Aman allahım bu Nasıl bir ezandır! Vermişler çocuğun birine mikrofonu akılları sıra öğretiyorlar. Memleketin başına ne geliyorsa işte, hep bu liyakatsiz incelik namına zerre kadar nasiplenmemiş hanzoların yüzünden geliyor. O günden sonra da çirkin ezan okuma, ezanı rezil etme, ezandan tiksindirme hareketi devam etti. Artık evde olduğumda kalkıp pencereyi kapatıyordum çünkü dayanılacak gibi bir şey değildi. O ezan değildi artık.

bayram sonrası izin alıp gittiğimde kafaya koymuştum basacaktım diyaneti ama izinler iptal olunca gidemedim.

Bu diyanetin, bu rezil adamların yatacak yeri yok. Hem sen memleketin koca bütçesini kemir, hem de topluma kulakları tırmalayan, cam pencere kapattıran, tiksindiren ezanı reva gör.

Allah sizi bildiği gibi yapsın, bir vatandaş olarak, haraç keser gibi bütçe payı alıp işi gücü abesle iştigal etmek olan diyanet işleri başkanlığına Hakkımı helal etmiyorum.

Hem o ezanların sesini o kadar açmaya gerek yok. inanan var inanmayan var, uyuyan var hasta olan var. Ezan bir çağrıdır, cızırtılı hoparlörlerinizden son ses olunca etkisi artmıyor. Keşke biraz olsun islamı anlasanız..
beyni yikanmis cocuk.