bugün

firavunun halkının musa aleyhisselama dediğidir.

zira onlar sapıtmış bir topluluktu: (bkz: firavun halkını küçümsedi onlar da itaat ettiler)

bak bu küçük firavun:

https://www.youtube.com/watch?v=hX2bYT8yaFk

bu da firavunlara eyvallahı olmayan şehit yakını:

http://odatv.com/ey-musa-...mayacagim-1504171200.html
görsel
bu da firavun faresi.
doğru olanın "hayır" demek olduğunu bildiği halde, "aman işim bozulur filan" gibi kaygılarla "evet" diyecek olanların seleflerinin zamanında söyledikleridir.
şirktir. Tek bir rezzak vardır : Allah

Mustafa islamoğlu'nun Yahudileşme Temayülü eserinde vurguladığı yaşam felsefesidir. sakat, bencil, çıkarcı bir zihniyettir. hayvani yaşam güdülerinden beslenen, ilkesel duruşu olmayan kişi sözüdür.

Türkiye'de en yaygın din "geçim derdi dini" olduğundan bu düşüncenin epey taraftarı vardır.
Asker analarını başörtülü diye yemin törenine almayan, şehit analarının genelinin başörtülü olduğunu görmeyen fir avn yandaşları birşey mi dedi acaba?
müslüman olduğunu iddia edenlere bir hatırlatmadır.

hatırlatması bana düşüyorsa ayıbı benim değil, müslüman olduğunu iddia ettiği halde dininin ruhunu benim kadar bile anlayamayanlarındır.

benim kim olduğum belli, hangi konuda tutumumun ne olduğu belli. misal, erkeklerin ilgisini çekmek için bütün gün uğraşıp, sonra alakasız konularda saçmalayanlar gibi bir tutarsızlığım yoktur.

sözlüğümüzün malum konularla meşgul işvekarının aklı ermez böyle işlere... hadi kızım iki adım öteye, sen kendi işine bak...
Ey Musa sen haklısın ama himmet çok tatlı geliyor.
zamanında

"ey musa haklısın ama o ne istersek veriyor."

sonra

"vermediği zaman darbe yaparız!"

diyenleri hatırlatmıştır.

iyisi mi herkes sahte ilahlara itibar etmekten vazgeçsin. o yol yol değil..
hemen karşıt görüş olarak alakaya maydanoz konularla savunmaya geçen çok zeki insancıkları görünce fıttırıyorum. olay chpyi savunmak değil. içinde bulunduğumuz mevcut durumu tarihi örneklerle yorumlamak dile getirmek ve gelecekte olabilecekleri ortaya koymak. ama önce düşünmek. sizin şu başörtüsü şov mağdurluğunuzdan öykk geldi artık. mide bulandırıcısınız.