bugün

maymunlar ile akraba isek neden düğünlere gelmiyorlar? neden hiç aramıyorlar?
cevabı basit soru: davetiye göndermediğimiz için.
Bütüm dışsal ögeleriyle yanlış sorudur. Zira aslında kimsenin tanrıyla bir sorunu yok. "Doğru bildiğin" bir görün var diye ve bunu bilimden, iimden ve bilimum neobilim önderliğinde bulgulardan ayrıştırarak doğrudan koca evrim gerçeğini maymun ve cami ekseninde anlatarak ateistler trollük kisvesinde imana davet edip camiye mi "davet" edilmeli diye sordum kendime. Yok artık camileri kreşle karıştırıyorlar herhalde dedim. Esasında maymunlar o kadar aptal değil.
Mesela camide halının pisliğini didik didik temizleyen adam ile çoluğunun çocuğunun bitini piresini temizleyen maymun arasında ne fark var dese biri çıkıp ne diyeksin?
Ebele übele.
Kısacası bu öyle bi kısır döndüdür ki; teist inancın varsa ateistle işin olmaz. Ayrı boyutlar yani. Evrim sadece bunun arasında kalmış bi ozon tabakası. Hayatta ruhunu nasıl daha tatmin edeceksen o boyuta gir. Gecenin bi vakti insanları maymunlarla karıştırma. Araformsan araformluğunu bil.
Zamanında baban ormanda onlarin payına düşen arazinin tapusunu kandirip kendi üstüne yapmasaydi şimdi düğününe gelecek halini hatrini soracak akrabalarin olurdu tabi.
yazar burada herhalde komik olmayı hedeflemiş dedirten içten içe başaramadığını ve devam etmemesi gerektiğini haykırma isteği uyandıran sorudur efendim.