bugün

insan tanımını pek de hak etmeyen, nasıl bir varlık olduğuna inanamadığım yaratıktır. erkek veya kadın da olabilir bu, tek cins için düşünmeyiniz. abazan kadın da olur abazan erkek de olur. kadınların evlenene kadar böyle kendi yuvasında, kendi halinde sakin varlıklar olup evlendikten sonra vahşileştikleri bilinmektedir. peki vahşileşen kadın 2 sene sonra her gece başka erkeğe mi gider? hayır, kocasına daha fazla yüklenir, yırt beni parçala beni triplerine girer. fakat bazı penis-vajina aşkına dayalı, midesizlerin yaptıkları evliliklerde bunların da ötesine gidilir. oralarına girmemize gerek yok, bizi pek alakadar etmiyor.

ben bunu anlamam. bir eşin var. karın veya kocan. evlenmişsin, birçok şey paylaşmışsın ve yaşamaşsın, vesaire vesaire. başka kadınların, adamların peşinde gezmek, onun bunun bacağına şurasına burasına bakmak ve istemek sana nasıl zevk verebiliyor, ayı? evli bir insanın başkasını cinsel anlamda çekici bulabilmesi nasıl bir soysuzluktur? birisi geçer yoldan taş gibidir, "vücuda bak lan" dersin. karın da insan sonuçta, kel görünce "vay amına koyim" diyordur. ama ondan ötesine geçemez, geçmemeli.

anlatamıyorum abi. eşi varken, onu o kadar sevip isterken; başka bir insanı iğrenç bir şekilde nasıl isteyebilir?

edit: yazmayı unutmuşum, belirtme ihtiyacı hissettim. eşine karşı abazan olan insan şirindir lan, ona bir şey demiyorum ben. gözü dışarda, devamlı cinsellik düşünüp ne bulursa atlayan soysuzlardan bahsediyorum. 30 yaşına gelip de eli skinde ergenlerden farksız olan dallamalardan.
eylem pratiğini benim üzerimde değil de karısı üzerinde yoğunlaştırıyorsa, yani bana dokunmayan yılansa bin yaşasın.

(bkz: abazan yılan)
cinsel hayatı sorunlu insandır.
hatalı bir evlilik yapmış insan da olabilir. eşi yeterli cinsel yaklaşımı gösteremiyordur. haftada 1 istiyo diye eşini boşasamıdır? cinsel tatmin başka aşk başkadır.
bakir erkekle evlenmek isteyen kız neticesinde oluşabilecek durumdur.
abaza milletinden değildir.

(bkz: abaza ile abazan arasındaki farklar)