bugün

Istisnasiz ozellikle genc mutlu evli ciftler vermekte bu tavsiyeyi.sakin evlenme derler.
Hayir yani niye diye de sormaya cekiniyor insan.
(bkz: laf olsun torba dolsun) bu götler birde face'de mutluluk pozları verirler.karımla bilmemne keyfi diye sürekli paylaşımda bulunurlar.

hala anlayamam bu insanları.
korkak ve tembel insanlardır. aynı zamanda fakirdirler. boşanmak kaça mal olur bilmektedirler...
+abi bak benden sana tavsiye sakin evlenme
-niye abi bak sen cok mutlusun
+ ya oylede iste sen genede evlenme
-evlenmeyince vericen mi bana yavsak.
+ oyle de abi sen genede evlenme.
Sebebsiz yere verilen bir tavsiyedir.
onlar sussa da olur rezilliklerini görünce insanın evlenesi marsa kaçıyor zaten.
(bkz: Özne-yüklem uyuşmazlığı)
Kulak asmayın, dikkate almayın bu tavsiyeyi. Akşam olsun bir an önce evime gideyim, eşime kavuşayımın tadı bambaşka. Aynı evi, aynı yatağı, huzuru, huzursuzluğu, aşkı sevgiyi gönül rahatlığıyla paylaşabileceğiniz ve belli bir olgunluğa erişmiş kişiyle evlenin. Alın işte bu da tavsiye..
Bu, daha çok mutsuz taraf için geçerlidir. Yoksa evliliğinde mutlu olan taraf için istemediği halde Son çare olarak evliliği bitirmek düşüyorsa payına, karşı taraf ısrarla öyle istediği için, boşanma sürecinde "öyle basit şeylere üzülme, sen istemediğin halde benim yüzümden aileni dağıtmak zorunda kalsaydın o zaman kırılırdın inan; ben ailemle mutluydum çünkü" gibi cümleler sarf ettiği görülebilir.